NOVA RADNA MESTA: Bolnice zapošljavaju kustose

Srpske bolnice, naročito one južno od Beograda, otvoriće nova radna mesta koja će popuniti kadrovi koji su diplomirali na katedri za muzeologiju Filozofskog fakulteta u Beogradu.

Foto: Profimedia

Kako otkriva naš izvor, Vlada Srbije će ovim potezom rešiti nekoliko problema i učiniti srpske bolnice privlačnijim za posetioce.

– Kao prvo, ovim ćemo u dobroj meri smanjiti nezaposlenost. Kustosi ionako imaju veliki problem da nađu posao, a bolnice su idealna mesta za njih, pošto dobar deo tih zgrada i opreme koja se u njima nalazi izgledaju kao muzejski eksponati. S druge strane, pošto javnost odavno traži da se konačno završe popravke nekih muzeja, očigledno je da postoji veliki interes za kulturu, pa ćemo ponudu proširiti bolnicama, koje već izgledaju kao muzeji – otkriva naš izvor.

OVO SU IZMIŠLJENJE VESTI KOJE SLUŽE SAMO ZA ZABAVU

TPKNEWS/Alo!

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker