“NIKO DA NE UPLAĆUJE LETOVANJE”: SNS-ovcama iz Požarevca i Kostolca zabranjeno da idu na odmor do avgusta zbog izbora

Članovima Srpske napredne stranke, aktivistima, svima koji im nešto duguju, onima koji su dobili posao preko partije, ovih dana počele su da stižu poruke da ne planiraju godišnji odmor u junu i julu, zbog izbora na lokalu, a kako se saznaje, direktori javnih preduzeća već su alarmirani da budu u pripravnosti za prikupljanje kapilarnih glasova.

Foto: M.V.

– Ove godine je godišnji posle Oluje, odmah svima kažite da ne uplaćuje niko letovanje za jul mesec, jer ne znamo kad će biti izbori. Da ne bude glupih rečenica – mi smo porodično uplatili letovanje još zimus, nismo znali i sl. Svi funkcioneri, svi koji su dobili posao od stranke, svi koji nam bilo šta duguju…odmor je u avgustu ove godine (za sve one koji sad kreću da uplaćuju letovanje) – navodi se u jednoj od poruka koje stižu naprednjacima poslednjih dana.

Ove poruke stižu naprednjacia posebno u gradovima u kojima se očekuju redovni lokalni izbori. Među ovim gradovima su i Požarevac i Kostolac.

– Niko još ne zna kad će tačno biti izbori. Svi su u neizvesnosti, ali se očekuje da to bude kraj juna. Govorim o lokalnim izborima, pretpostavka je da će tad biti i beogradski, ako ih bude… Već se javljaju i ljudi iz javnih preduzeća, da i oni moraju da budu u pripravnosti za prikupljanje kapilarnih glasova – kaže sagovornik.

Ovo je postala standardna procedura u redovima SNS-a pred svake izbore. Svi koji imaju bilo kakve veze sa strankom, a posebno oni koji su preko nje došli do posla, na ovaj način otplaćuju “dug”.

Oni, međutim, nisu jedini.

Uoči prethodnih izbora do javnosti su došle poražavajuće informacije, da su pod ovakvim pritiskom i korisnici socijalne pomoći, ali i teško bolesni ljudi, koji se nalaze na listama čekanja za lečenje.

CRTA je u svojim izveštajima objavila potresna svedočenja o tome dokle ide pritisak na ljude.

– Iznuđivanjem i “kupovinom” glasova egzistencijalno najugroženijih građana političke partije zloupotrebljavaju situaciju u kojoj pola miliona ljudi u Srbiji živi u apsolutnom siromaštvu, broj korisnika u evidenciji centara za socijalni rad iznosi oko 700 hiljada, a 176 hiljada građana prima socijalnu novčanu pomoć – navela je tad CRTA, a programski direktor Raša Nedeljkov posebno naglasio da se politički pritisci konstantno pojačavaju i da su posebno beskrupulozni prema građanima koji najviše zavise od pomoći države.

U Crtinom izveštaju nalazi se i sledeći zapis sa terena:

U razgovorima sa zaposlenima u CSR saznajemo i da se sa korisnicima ne vrši samo razmena “glas za uslugu”, već se u nekim slučajevima, pored političke, od korisnika traži i finansijska podrška. U jednom razgovoru je zabeleženo da korisnici svoju jednokratnu pomoć, koju im “stranka” obezbedi, moraju da podele sa strankom. Mehanizam je sličan “sistemu donacija” koji nalaže da direktori i zaposleni preko stranke deo plate “vraćaju” stranci.

Ova organizacija je izvestila i da je onkološkoj pacijentkinji traženo da glasa za stranku, kako bi napredovala nekoliko mesta na listi čekanja za lečenje.

(Tpknews.com/Nova)

PROČITAJ I

Jedan komentar

  1. E neće meni Vučić odredjivati kada ću na odmor. Da neće da mi odredi i kada smem da dišem. Moja porodica se odriče SNS a vi ostali kako ko hoće. Može samo da ne mrzi a i ovako je krajnje vreme za bežanija iz članstva.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker