NARODNI SABOR: „Vrela Homolja” u Žagubici

Pored vrela Mlave u Žagubici, 30. juna i 1. jula održaće je još jedan Sabor narodnog stvaralaštva “Vrela Homolja”, uz bogat muzičko-zabavni i sportski program i uz preko hiljadu očekivanih posetilaca.

I ove godine nastupiće brojne folklorne i pevačke grupe gostujućih kulturno-umetničkih društava, uz održavanje sajma meda i preduzetništva u gradskoj pešačkoj zoni. Za ljubitelje umetnosti biće priređene brojne izložbe, a za ribolovce takmičenje u pecanju pastrmke mušičarenjem na vrelu Mlave.

Centralni program manifestacije predstavljaće “Zlatne ruke Homolja” sa izložbom starih zanata i ručnih radova i nadmetanjima u spravljanju tradicionalnih jela homoljskog podneblja.

U porti crkve svete Trojice posetioci mogu da prate program „Srpski poj od iskona“, koji će predstaviti izvorno muzičko stvaralaštvo žagubičkog kraja. Tradicionalnu manifestaciju, 15. po redu, zajednički organizuju Turistička organizacija i opština Žagubica.

TPKNEWS/M.V.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker