GRADIŠTANSKI CARINICI U AKCIJI NA DUNAVU: Osujećeno krijumčarenje 22.000 litara nafte

Carinici u Velikom Gradištu su tokom prethodnog vikenda, kontrolom stranih brodova na Dunavu, osujetili pokušaj krijumčarenja 22.000 litara nafte.

Foto: Uprava carina

Prekršaj je otkriven 23. maja 2021. godine u Velikom Gradištu, prilikom ulazne kontrole rumunskog broda “Johann Strauss”, koji je u vlasništvu mađarske kompanije.

Naime, upoređivanjem brodske dokumentacije i merenjem nivoa goriva u rezervoarima, utvrđeno je da se u jednom od tankova na vučnoj barži „Straubing“ nalazi čak 22.000 litara goriva više, nego što je prijavljeno.

Nakon okončanih sudskih postupka, u budžet Republike Srbije će na ime novčane kazne, protivvrednosti nafte koja se ne može fizički oduzeti, uvoznih dažbina i posebne naknade za neprijavljeno gorivo, samo od ovog prekršaja sliti skoro četiri miliona dinara.

(Tpknews.com)

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker