OTVORENO PISMO NAPREDNJAKA IZ GOLUPCA: Mijović je dozvolio da mu preletači i bahati vode opštinu

Redakciji portala “TPKNEWS” obratio se jedan od članova Srpske napredne stranke u Golupcu koji je želeo da ostane anoniman.

Njegovo otvoreno pismo prenosimo u celosti:

“Poštovani molim vas da objavite moje pismo koje vam šaljem jer u njemu govorim iskreno sa željom da ukažem na probleme koje ima aktuelna vlast u Golupcu. Član sam SNS-a u Golupcu od njegovog osnivanja i aktivno uključen u sva dešavanja u opštini Golubac.

U Golupcu je trenutno loša situacija u vladajućoj strukturi. Tome su doprineli oni ljudi koji su prilikom formiranja vlasti „preleteli“ u naprednjake. Neću da okolišem i biću konkretan, to su nekadašnji članovi DSS-a. Kada smo formirali vlast u Golupcu ljudi iz DSS-a su se učlanili u SNS, mada je i danas vidljivo da oni nikada nisu bili niti će biti deo Srpske napredne stranke.

Pogrešno je sve što se dešava u opštinskoj vlasti. Kada je bilo potrebno da se radi kako bi se osvojili izbori ili kako se kaže da se „podmetnu leđa“, taj posao smo obavljali mi, stari naprednjaci. Nakon izbora i ubedljive pobede Srpske napredne stranke i našeg predsednika Nebojše Mijovića bivši članovi DSS-a su pustili svoje pipke i nastala je prava otimačina sa njihove strane. Uzeli su sve što su mogli a i više od toga, dobili su od Nebojše Mijovića sve što su hteli. A onda im je i to bilo malo pa su počeli bukvalno da nam se rugaju, govorim nama starim i pravim naprednjacima. Dakle kada treba da se radi onda hajde vi (naprednjaci) a kada treba da se uzima hajde mi (bivši DSS). Kada treba da se ide na miting hajde vi a kada treba da se jede i pije hajde mi. I sve tako i za sve tako.

Da počnem redom. Boban Trifunović (bivši predsednik DSS-a) je direktor Doma zdravlja. Zoran Ćirković (bivši drugi čovek DSS-a) je predsednik Skupštine opštine Golubac, supruga mu je takođe zaposlena i to kada je na snazi zakon o zabrani zapošljavanja u javnim ustanovama. Vladica Buljubaša (bivši član DSS-a) je načelnik opštinske uprave. Svoj trojici su supruge na državnim jaslama. Uostalom Boban Trifunović je sve svoje ljude pozapošljavao u Domu zdravlja u Golupcu dok za nas nema mesta nigde. Ostali su svi zaposleni, neki su vd direktori neki drugi visoki službenici. I tako dalje i tako dalje… Svi su pozapošljavani! Sve sami direktori, visoko pozicionirani funkcioneri. Pazite, ovu trojicu što sam naveo, pa tu imate direktora i drugog čoveka opštine, zatim predsednika skupštine kao i načelnika opštinske uprave…pa oni se sve pitaju, celu opštinu drže u svojim rukama a zasluge za to nikakve! Predsednik Skupštine opštine Golubac Zoran Ćirković je otišao za lestvicu više u svom bahaćenju pa je između ostalih privilegija još i asfaltirao ulaz I deo dvorišta svoje kuće naočigled ostalih građana za koje je asfalt misaona imenica. Ima ovakvih primera bezobrazluka dosta.

A šta se molim vas dešava sa pravim naprednjacima, onim što su ginuli za Nebojšu Mijovića, koji nisu hteli da izdaju iako pojedini nisu imali za hleb. Gde su ti ljudi? Pa reklo bi se, nekih nema nigde, a neki su tu negde, da opet podmetnu leđa da bi ovi preletači mogli kasnije da uživaju. Mi pravi naprednjaci radimo šta stignemo, malo radimo pa malo ne radimo, slušamo kao vojska šta nam kaže predsednik. I ćutimo. Trpimo. Pa dokle više

Moram da kažem da sam ja i neki drugi naprednjaci upozoravali predsednika Mijovića na ovakve stvari. Govorio mu je o tome između ostalih i Jovica Josić a i neki drugi koji su videli šta se dešava.

Bezobrazluk ljudi iz bivšeg DSS-a se tu ne završava. Dok je nama pravim naprednjacima praktično zabranjeno da komuniciramo sa opozicijom, njima, bivšim članovima DSS-a je to neka vrsta iživljavanja nad nama. Oni ne samo da se druže, sklapaju poslove i mešetare nego govore najgore moguće stvari za članove Srpske napredne stranke u Golupcu. Njima je uživanje da idu na slave i proslave kod opozicije i da najedeni i napijeni gaze i pljuju po nama, onima koji su im ždranje omogućili, po nama pravim naprednjacima. Kada procure neke od informacija optužuju se naši članovi dok na njih, tj na članove bivšeg DSS-a, niko ne sme ni da pomisli, a svi znamo ko je sklon dvostrukim igrama. Opet pitam, pa dokle više?

Jasno je nama da oni čekaju trenutak kada će da nas izdaju jer sve su izdali do sada pa će tako I nas. O tome govore i njihove izjave a one su sledeće: Ovi naprednjaci su najveće zlo! Ovo je najgora vlast ikada! Mnogo nam je bilo bolje u prethodnoj vlasti! A o predsedniku Mijoviću bolje da ne pričam šta sve govore. I tako dalje. Ove reči konstantno izgovaraju ova trojica što sam ih malopre naveo. Mi, pravi naprednjaci smo ovo čuli sopstvenim ušima. Pa šta je ovo, šta mi to radimo, da li je moguće da ćemo ovo ponašanje tolerisati? Zašto bi mi to tolerisali? Šta mi u ovoj situaciji da radimo na narednim izborima koji će biti uskoro? Za koga se mi borimo, za poštene ljude ili za ove koristoljupce?

I mogao bih još mnogo toga da kažem kakvo zlo držimo uz sebe ali sam vam beskrajno zahvalan ako I ovo objavite. Ovim pismom ne želim da nanesem štetu svojoj Srpskoj naprednoj stranci već da kažem istinu koju svi znamo a ne smemo glasno da kažemo” navedenov je u pismu.

(Naprednjak iz Golupca)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker