Majkama podeljena autosedišta za bebe, besplatan parking i novčane naknade (FOTO)

Predsednik opštine Veliko Gradište, Dragan Milić, primio je danas, u svečanoj sali Skupštine opštine, majke koje su, rođenjem deteta, ostvarile pravo na novčane naknade.

On je, sa svojim zamenikom, Slađanom Markovićem, direktorkom JKP “Dunav“, Ljubicom Mitić, i predstavnicom Centra za socijalni rad, Isidorom Perić, prisutnim majkama podelio autosedišta za bebe, karte za besplatan parking u gradu i rešenja o dodeli jednokratne novčane naknade. Pravo na naknadu ovog meseca ostvarilo je 12 žena.

Jednokratne novčane naknade primaju porodilje koje imaju prebivalište, odnosno boravište na teritoriji opštine Veliko Gradište, za prvo dete 15.000 dinara, za drugo 20.000 dinara, a za treće i naredno 25.000 dinara. Pored ovog, nezaposlene majke imaju pravo i na roditeljski dodatak u iznosu od 50.000 dinara.

“Naročito mi je zadovoljstvo kada su nam gosti deca. Želja nam je da se što više dece rađa i ako se ovako nastavi, za jednu godinu biće preko 150 rođenih beba u opštini. Od sada ćemo svaki mesec dodeljivati majkama ovu pomoć.“, rekao je predsednik opštne i podsetio da je opština Veliko Gradište kreirala socijalni program kojim nastoji da obezbedi što bolje uslove za učenike, studente, novorođenčad, nezaposlene roditelje, mladence i žene kojima je neophodna vantelesna oplodnja te, ovom prilikom, pozvao majke da se obrate opštini ukoliko im pomoć zatreba.

Pravo na naknadu za novorođeno dete utvrđeno je Odlukom o proširenim pravima iz socijalne zaštite građana u opštini Veliko Gradište, a ostvaruje se preko Centra za socijalni rad opština Veliko Gradište i Golubac i Opštinske uprave opštine Veliko Gradište.

This slideshow requires JavaScript.

TPKNEWS / SOVG

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker