FEDRAS: Takmičenje amatera u Malom Crniću

U Malom Crniću od 14. do 22. oktobra održava se Festival dramskih amatera sela Srbije – FEDRAS, 47. po redu.

Na programu festivala su predstave glumaca-amatera iz Blaca, Trebotina, Petrovca na Mlavi, Sivca, Topole, Kovina, Starog Sela, Kostolca, Uba, Jagodine, Kosovske Kamenice, Mišara, Požarevca, Golupca, Boljevaca, Vrbasa, Banja Luke i Malog Crnića.

Na zatvaranju festivala, stručni žiri objaviće imena pobedničke predstave i najboljeg glumca i glumice. Proglasiće se i pobednici za najbolju epizodnu ulogu, za najbolju dramatizaciju, za originalnu muziku i za negovanje kulture scenskog govora.Na kraju festivala, amateri pozorišta “Branislav Nušić“ iz Malog Crnića, izvešće predstavu „Gospođa ministarka“.

U pratećem programu FEDRAS-a održaće se izložbe i promocije knjiga i časopisa „Stig“. Organizatori FEDRAS-a su Savez amatera Srbije i Centar za kulturu Malo Crniće, a pokrovitelj Ministarstvo kulture i informisanja.

M.V.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker