LOKALNI IZBORI: U Požarevcu do 15 časova glasalo 27 odsto, u Kostolcu 25 odsto birača

Na lokalnim izborima u Požarevcu i Kostolcu nisu zabeležene nepravilnosti od otvaranja biračkih mesta jutros u 7 časova, saznajemo u GIK Požarevac.

Dragana Spasojević

– Sva biračka mesta otvorena su na vreme, nema nepravilnosti. Izlaznost birača do 15 časova bila je oko 27 procenata u Požarevcu, a u gradskoj opštini Kostolac oko 25 procenata – , kaže Stefan Marjanović, sekretar GIK Požarevac.

Marjanović kaže da se, za razliku od prethodnih lokalnih izbora, na osnovu preporuka ODIHRA, povećao broj biračkih mesta u Požarevcu sa 68 na 73, i da zbog toga GIK ne može upoređivati izlaznost na ovim i prošlim izborima.

Inače, U Požarevcu pravo glasa ima 68.273 birača, a u gradskoj opštini Kostolac 11.227 birača. Izlaznost na lokalnim izborima 2020. bila je 50,47 odsto.

(Tpknews.com)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker