“MARSOVAC U REDOVIMA SNS”: Šta je do 12 sati obeležilo današnji izborni dan? (VIDEO)

Građani i aktivisti opozicije otkrili su danas kol centar vladajuće SNS u Sportskom centru Banjica u Beogradu, a građani su prijavili i da crni džipovi kruže Sremskom Kamenicom. Izborni dan na dva biračka mesta u Novom Sadu počeo je sa “skraćenim” listama kandidata.

Foto: Tanjug

To su najupečatljivije slike koje su obeležile prvih pet sati današnjeg izbornog dana.

Biračka mesta otvorena su jutros u sedam sati, a više od 4,2 miliona građana Srbije danas može da iskoristi svoje biračko pravo, jer se lokalni izbori održavaju u 67 gradova i opština i 23 gradske opštine u Srbiji.

Naprednjacu su na 10 sati iznajmili Sportski centar Banjica u kojem su, po sopstvenom priznanju, organizovali kol centar i radni sastanak. Međutim, građani i deo opozicionih partija smatra da se time zloupotrebljava javni resurs jer, kako tvrde, ugovor, na koji se naprednjaci pozivaju, je manjkav.

Aktivisti, članovi opozicje i novinarka N1 ušli su u salu SC Banjica, pozvali policiju i pokušali da saznaju šta se tu dešava.

Međutim, u tome nisu uspeli jer su se ljudi koji su tu radili na laptopovima razbežali, a jedna devojka je rekla da je mogla da kaže „da je Marsovac iz SNS koji je tu došao“. Pojavio se ubrzo i funkcioner SNS i direktor PIO Fonda Relja Ognjenović koji je naveo da je sala iznamljena i da je tu sastanak napredjaka, kojima je tu prijatnije nego u njihovim prostorijama.

Pojedini građani Sremske Kamenice bili su uzmenireni jer su ih obilazili muškarac i žena. Kako su javili, u Ulici Ivana Gorana Kovačića, dvoje ljudi u crnom džipu marke Dacia, sa spiskovima, obilaze kuće i pozivaju ljude na glasanje.

A na dva biračka mesta uočene su nepravilnosti na listama kandidata. Na biračkom mestu u školi „Bogdan Šuput“ u Novom Sadu lista kandidata za izbore i van i unutar biračkog mesta, bila je okačena do izborne liste broj 7, iako je ukupno 14 lista.

Slično je bilo i na biračkom mestu broj 50, u Gimnaziji „Svetozar Marković“, istaknute su liste samo do broja 7 iako u tom gradu na izborima učestvuje 14 lista.

Do 10 sati najveća izlaznost prema zvaničnim podacima je u Novom Sadu.

Izlaznost u Beogradu do 10 sati je prema podacima GIK, 9,32 odsto od ukupnog broja upisanih birača, što je nešto manje u odnosu na izbore u decembru prošle godine.

Prema podacima GIK Niš, do 10 sati glasalo je 7,95 odsto Nišlija, dok je do 10 časova glasalo 12,6 odsto Novosađana, što je tri odsto više nego pre četiri godine.

Posmatračka misija Crta saopštila je da je podnela tri prijave policiji sa dokazima za krivična dela. U dva slučaja se radi o kupovini glasova, a u trećem o cirkularnom glasanju, odnosno „bugarskom vozu“.

(Tpknews.com/Danas)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker