KIDNAPOVALI DVE DEVOJKE U POŽAREVCU: Otmičarima određen pritvor zbog opasnosti od bekstva

Sudija za prethodni postupak Osnovnog suda u Požarevcu odredio je pritvor do 30 dana francuskom državljaninu R.J. i njegovom rođaku K.M., inače državljaninu Hrvatske, koji se terete da su 27. marta uvukli u kola nevenčanu suprugu R.J., kao i njenu maloletnu sestru.

Osnovni sud

Kako je policija ranije saopštila, oni su devojku (20) odvezli u Beograd i tamo ju je R.J. sa kojim je u vanbračnoj zajednici tukao i psihički maltretirao, dok njenu sestru (16), prvim taksijem su vratili u Požarevac.

Iz Osnovnom sudu u Požarevcu potvrđeno nam je da je osumnjičenima posle saslušanja pred tužiocem određen pritvor do 30 dana zbog opasnosti od bekstva i da ne bi uticali na svedoke.

Podsetimo, osumnjičeni su na ideju da devojku otmu došli nakon što se ona posvađala sa mužem i iz Belgije vratila u Srbiju.

Osumnjičeni su na saslušanju naveli da nisu hteli da otmu njenu sestru, te da se devojka čvrsto držala za sestrinu ruku i sama ušla u kola, pa su je zato odmah i vratili. Navodno, R.J. je rekao da je sa suprugom imao problem i da je hteo da je vrati.

R.J. se tereti za nasilje u porodici i protivpravno lišenje slobode, dok se K.M. tereti samo za protivpravno lišenje slobode.

(Tpknews.com/Kurir)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker