ITALIJA: Spektakularno hapšenje tročlane bande Srba kod Milana koja je mesecima bežala italijanskoj policiji!

Srbi Nemanja Raičević (38) i Mladen Radović (23) i njihov saučesnik Gruzijac Gvidian Bežani (38) uhapšeni su u subotu u gradiću Bađo kraj Milana na severu Italije zbog niza pljački, pišu italijanski mediji.

srpska-banda-uhapsena-italija

Prema njihovim saznanjima, tročlana grupa “operisala” je sverom Apenina od jula ove godine, kada su dospeli na radar italijanske policije nakon pljačke stana u Milanu, iz kog su oteli nakit i oko 40.000 evra u kešu, prethodno obivši sef.

Policija je od tada bezuspešno pokušavala da im uđe u trag, s obzirom da je grupa bila krajnje nepredvidiva i dobro pripremljena za akcije.

– Nisu imali “fiksiranu” bazu, sa sobom su nosili vreće za spavanje kako ne bi morali da traže prenoćište, koristili su mobilne telefone sa pripejd karticama, a i njih su se brzo rešavali – navode italijanski mediji. Grupi je skrivanje omogućavala i činjenica da njihovi otisci nisu bili u bazi podataka, što im je dodatno olakšavalo provale.

Ipak, kako to obično biva, kada je policija usmerila veće ljudstvo na pronalaženje pljačkaša, operativni rad i nadgledanje milanskih ulica dali su rezultat.

Italijanski “karabinjeri” su reagovali na poziv građana, koji su ih upozorili da nepoznata, sumnjiva kola danima obilaze naselje sa luksuznim stanovima. Proverom tablica utvrđeno je da je vozilo ukradeno, ali policija je sačekala sa hapšenjem dok grupa nije krenula u akciju.

Konačno, nakon što je u ovom kraju prijavljena pljačka, policija je presrela četvoricu kriminalaca sa svežim plenom u torbama. Dali su se u bekstvo, a kad su sustignuti čak su i napali policajce, koji ipak nisu ozbiljnije povređeni. Ipak, četvrti član grupe je uspeo da pobegne, ali mu je tom prilikom ispao novčanik sa ličnom kartom, zbog čega će verovatno i on biti uskoro uhapšen.

Grupa se za sada sumnjiči za najmanje šest pljački u Milanu i okolini.

TPKNEWS/Blic

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker