ZAVRŠEN PROJEKAT: Obnovljena Ramska tvrđava otvorena za posetioce

Rekonstruisana Ramska tvrđava otvorena je za posetioce. Pojedinačne ulaznice koštaće 300 dinara, dok će ulaznica za grupne posete koštati 200 dinara.

Foto: Ramska tvrđava

Za postioce je obezbeđen turistički vodič koji će sve goste tvrđave upoznati sa istorijom i značajem ovog arheološkog lokaliteta. Arheološka postavka nalaza koji su pronađeni u rekonstrukciji tvrđave će uskoro biti otvorena. Postavka će se nalaziti u zgradi nekadašnje škole u Ramu, preko puta karavansaraja.  

Ramsku tvrđavu je 1483. godine podigao sultan Bajazit drugi i služila je kao artiljeriska pogranična tvrđava. Turska Agencija za međunarodni razvoj i saradnju (TIKA) uložila je preko 1,5 miliona evra u obnovu devastirane Ramske tvrđave, a obnovi su prethodila obimna priprema i arheološka istraživanja. Hiljade kubnih metara zemlje je izneto iz tvrđave, obnovljeni su bedemi i kule i urađena je spoljna rasveta.

M.V.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker