Gradi se novi paviljon u ženskom zatvoru u Požarevcu

U krugu ženskog zatvora u Požarevcu, gradnja novog objekta, površine 2.200 kvadrata, odmiče po planu.

Već se naziru zidovi nove zgrade, započete u maju prošle godine, u kojoj će biti smešteno 160 osuđenica.

Foto: Gradnja novog objekta u krugu ženskog zatvora

Gradnja ovog objekta predstavlja prvu fazu projekta “Poboljšanje životnih uslova u KPZ za žene u Požarevcu”, dok će druga obuhvatiti rekonstrukciju zgrade iz 1874. godine. U toj zgradi se prvobitno nalazio muški zatvor, koji je kasnije preseljen u naselje Zabela. Obe faze ovog projekta, koje treba da se završe do maja 2019. godine, koštaće 336 miliona dinara.

Od toga, IPA fondovi obezbeđuju 85, a Republika Srbija 15 odsto. Kapacitet postojećih zatvorskih objekata iznosi 250 osuđenica, a njih sada ima oko 300, zbog čega je neophodno proširenje kapaciteta. U ženskom zatvoru planira se realizacija još jednog projekta, a to je izgradnja spoljašnje infrastrukture, koji će se u potpunosti finansirati iz republičkog budžeta, u iznosu od 95,5 miliona dinara. Realizacija tog projekta trebalo bi da počne u prvoj polovini ove godine.

(Danas)

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker