AKCIJA MUP: UKP-ovci po nalogu tužioca uleteli u prostorije JKP “Kučevo” i Opštine

Tužilaštvo za organizovani kriminal dalo je nalog požarevačkoj policji da proveri navode naših pisanja o navedenim malverzacijama oko otpisivanja dugova za komunalije povlašćenim potrošačima i zapošljavanju bez konkursa u JKP “Kučevo”.

Kako saznaje insajder Mile Sova, pre dve nedelje, posle par dana nakon našeg pisanja o započeotoj rasprodaji imovine JKP “Kučevo”, u službenim prostorijama JKP “Kučevo” upali su pripadnici UKP-a, Odeljenja za borbu protiv korupcije, i zaplenili, kako zaznaje Mile Sova, dokumentaciju u vezi dugovanja Aleksandra Perišića-Milogorca za hotel Rudnik i njegovu privatnu kuću kao i svu dokumentaciju u vezi Milana Stojkovića-Milana Jarca, zbog dugovanja za pekaru MD i njegovu privatnu kuću.

Pored dokumentacije JKP “Kučevo”, pripadnici UKP-a uleteli su i u Opštinsku upravu Kučevo i zaplenili svu dokumentaciju u vezi pojedinih lokalnih funkcionera iz vrha vlasti.

Kako nezvanično saznaje insajder Mile Sova, do sada je otkriveno da Aleksandar Perišić-Milogorac JKP “Kučevo” za hotel duguje oko 7 miliona dinara, s obzirom da mu je od strane komunalnog otpisano oko 3 miliona dinara, dok Milan Stojković-Milan Jarac za pekaru MD duguje oko 5 miliona dinara. Za kuće oboje pojedinačno duguju preko 200 hiljade dinara.

Inače, Milanu Stojkoviću Opština Kučevo je dodelila subvencije, iako on pritom nije namirio potrebe prema JKP “Kučevo”.

Direktor JKP Kučevo Slaviša Marijoković i sekretar JKP Kučevo 12. septembra su bili pozvani na informativni razgovoru od strane požarevačkog UKP-a. Inače, da nije intervenisalo tužilaštvo za organizovani kriminal, Aleksandru Perišiću-Milogorcu bi dugovi zastareli sada u novembru.

(Tpknews.com/S.A.)

PROČITAJ I

20 Komentari

 1. Tacno je ovo. Bili su inspektori ukp u komunalno i pokupili neke papire. Celo komunalno zna da Aca Karatista ima ogromne dugove prema komunalnom a naseg direktora zamalo da smene zbog toga sto je pustio na izvrsenje Jarcev dug.

 2. Koji slepac je Aca Karatista ovamo izigrava mafijaša i velikog biznismena a nema para da plati komunalije. Nek proda hotel i plati dugove

 3. Вучић нас тера да штедимо струју а његов шериф из Кучева Аца Каратиста уопште не плаћа струју за хотел. Кад буде Вучић натерао његове мафијаше да плаћају и штеде струју онда ћемо и ми пензионери да плаћамо и штедимо.

 4. Inspektori su bili i u Elektromoravi. Tek da vidite koji su ovde dugovi hotela za struju. Teraju nas da iskljucijemo struju siromasnima koji nemaju sta da jedu a Karatista nema ni u planu da plati dugove

 5. Čik da javni tužilac ne okonča istragu i istera sve do kraja u skladu sa zakonom. Proći će ova vlast a onda će onaj ko bude arhivirao predmet biti prvi procesuiran. Obećavam

 6. Novica Janosevic isto treba da odgovara jer je on preko napredne stranke vrsio pritisak na Marijoka da ne naplati dugove od Ace Karatiste i Jarca. Jutros prolazim pored Novicine agencije za osiguranje a on tamo umesto da bude u komunalno. Sta sve placa ovaj narod

 7. Nikad veći kriminalci nisu vladali opštinom, sve su rasprodali, poklonili i opljčkali. Strašno u kojoj državi živimo i čudim se kako do sada još nisu pohapšeni

  1. Pa taj Aca zvani Milogorac ne placa nista,niti komunalije,niti struju,ne placa paking ispred hotela,ne placa porez drzavi jer mu klubovi koji mu dodju na pripeme daju novac na ruke a ne preko racuna,ne placa koriscenje fudbalskih terena,ne placa koriscenje sportske hale……ma ne placa nista a sve koristi kao da je njegova svojina.Pa dokle vise?!

   1. Veroljube, prica se po gradu da Milogorac uzima novac od gradjana da bi ih zapalio u dom kulture, opstini, komunalnom, domu zdravlja, skolama i vrticima. Za ugovor o delu je tarifa od 500 do 1000 evra a za stalno radno mesto od 5000 do 7000 evra. Sta on naredi Rajcicu i Mikicu to je zakon i oni sve izvrsavaju bez pogovora. Kazu da Milogorac reketira i firme, ako hoces da radis i da dobijes dozvole mora da se ucipis kod Milogorca. Policija sve to zna ali cute. Mozda i oni placaju reket. Ko se pobuni protiv njega odma dobija sut kartu iz policije. Tako je otkaz dobio jedan inspektor. Nego se pitam gde ce Milogorac da se sakrije kad mu Vucic i njegov brat padnu sa vlasti jer se Milogorac hvali da ga stite licno Andrej Vučić i Zvonko Veselinovic.

 8. Mene cudi ko stiti tog vaseg Milogorca? Covek je zreo za corkiranje a on tamo kod vas u Kucevu vedri i oblaci. Jel smo mi izgubili drzavu, sta radi policija, tuzilastvo, zasto oni primaju platu? Vas Milogorac kao i neki nasi u Pozarevcu koji ne placaju porez su kancer za drzavu. Sve ih treba strpati u zatvor da vise ne unistavaju sistem.

 9. Da prevedem šta je kazao Bogosav: “Milogorac hoće da vlada Kučevom bez plaćanja poreskih obaveza” Tačno tako, porez i komunalije moraju da se plati a Milogorac neka dudla

 10. Ја имам 18000 пензију са 35 година радног стажа али не дугујем ниједан динар држави. Чујем да је мафијаш из хотела дугује огромне паре држави и да ништа не плаћа. Мој син је био у општини да пита за посо а председник општине га послао код мафијаша у хотел да га замоли за посо у дом културе или комунално. Срамота на шта је спала ова општина и ова држава да мафијаш који треба да буде у затвору одлучује о судбини целе општине. Дабогда све шта су узели са леђа народа да дају на лекове

 11. ,,Veći deo svoje istorije Srbija je provela pod okupacijom. Strani osvajači su dolazili, pljačkali i uništavali, potom i odlazili. Svi su nanosili ogromnu štetu, ali niko kao Srpska napredna stranka i njeni Bosančerosi, Milogorci i Kosovski Srpski Šipci.,,

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker