SRBIJA ZEMLJA DEMBELIJA: Gastarbajtere vraćaju sa granice zbog PCR i antigenskih testova

Bliže se Uskršnji praznici i veliki broj ljudi će krenuti ka Srbiji. Važno je da znate da u Srbiju, kako piše na sajtu Ministarstva spoljnih poslova, ne može da se uđe bez potvrde o negativnom PCR testu, odnosno bez negativanog Antigen FIA Rapid testa, koji nije stariji od 48 časova. Čak i ako posedujete te testove, može doći do komplikacija, što se desilo porodici Nikolić, koja je ubačena u karantinski sistem, piše N1.

Porodica Nikolić krenula je iz Austrije ka Srbiji preko Slovenije i Hrvatske. U te dve zemlje su ušli bez problema, međutim prvi problemi nastaju na graničnom prelazu Batrovci.

„Graničarka, riđe kose, srednjih godina pita: ‘Odakle idete?’ Mi kažemo iz Austrije. ‘Gde ste se uputili?’ Mi kažemo – kući u Srbiju. Gleda nam pasoše, pita za testove…Mi joj dajemo telefone, ona gleda i kaže ali ovo su antigen testovi“, priča za N1 Danijela Nikolić.

U Srbiju je, prema odluci Vlade, uz PCR dozvoljeno ući i s negativnim Antigen FIA Rapid testom. Pošto je na Batrovcima došlo do nesporazuma, Nikolići pokušavaju na još tri granična prelaza sa Hrvatskom.

„Ima Tovarnik tu, nedaleko, aj da probamo tamo. ‘Imate PCR testove?’ Mi pokazujemo…Oni kažu ne to nisu ti, da li ste vakcinisani u Srbiji pitaju nas, a nismo u Srbiji bili 18 meseci. Naši su nas upućivali na Bosnu, pošto tamo ne treba test isto tako ili na Mađarsku, tamo isto ne treba“, kaže Danijela Nikolić.

Deset dana karantina nisu mogli sebi da priušte jer su u Srbiji planirali da budu samo dva dana. Pošto su proverili da li su izbačeni iz sistema, jer neće ući u zemlju, krenuli su nazad u Austriju. Na pola puta ipak su dobili poziv policije iz Srbije da se jave sanitarnom inspektoru i ne napuštaju kuću. Objasnili su situaciju, a policija je najavila da će sve proveriti u večernjim časovima.

„Na spavanju kao da nas zateknu kući, ko kriminalce najgore. I ništa, vraćamo se za Austriju i šta ja znam to je to. Razočarani i ogorčeni, Hrvati viču šta se sa vama dešava celu noć putujete, imate gomilu pečata, mi im pričamo, oni se krste – ne veruju“, objašnjava Nikolić.

Priča porodice Nikolič nije jedini primer, zato je za svakog ko dolazi u Srbiju najsigurnije da ima negativan PCR ili antigenski test ali za svaki slučaj – odštampan i na papiru.

(Tpknews.com/N1)

4 Komentari

  1. Juče je u Austriji ukupno testirano 207 000 ljudi. Od toga, 72 000 je radilo PCR test, a ostali brzi test. Pozitivno je bilo 2078 osoba. Sa druge strane, juče je u Srbiji isto bilo nešto više od 2000 novozaraženih, ali je testirano samo 10 000 ljudi. Što znači, da je i u Srbiji kao u Austriji testirano 207 000 ljudi, pozitivno bi bilo 43 000. Tako da, samo onaj ko je lud, sada putuje u Srbiju. Još kada čujem da gastarbajteri donose virus u Srbiju, dođe mi da ih pošaljem u tri lepe…

  2. Sigurno je da u srbistanu se svee filuje po potrebi vodje za svakodnevne populističke ispade svojim tupavim plebejcima, uverio sam se u to ličnim ,,lečenjem,, posle pozitive na koronu, sve je (zdravstvo) u haosu i bunilu, nema pravih i pravovremenih informacija, žalosno za naše ljude i ovo maltretiranje.

  3. Neproverena informacija. Test je neophodan samo za ulazak iz pravca Hrvatske i Rumunija dok za ostale zemlje to ne važi. I ne pise se granicarka jer je to vojnik a našu granicu obezbeđuje policija pa bi pisalo policajka.

  4. Ljudi nemojte iznosti dezinformacije. Ako dolazite neke zemlje Evrope priznaje se samo negativan PCR test ne stariji od 48h. Negativan antigen FIA Rapid test o kom pričite važi samo za lica koja dolaze iz SAD a ne iz evropskih država Sve to lepo pise na sajtu ministarstva. To što ste vi to pogresno preneli to je vas problem i zato je ovaj kompletna kolumna pogresna. Na granici su uradili samo ono sto su trebali da urade- trazili negativan PCR test. DDruga stvar je sto niko sam da se informise pre puta sta je potrebno a sve lepo pise na sajtu vlade.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker