ŠIRI SE EPIDEMIJA: Od malih boginja obolele 23 osobe s teritorije Smedereva

Institut za javno zdravlje “Dr Milan Jovanović Batut” saopštio je da su registrovana 24 slučaja oboljevanja od malih boginja (morbila). Morbile su potvrđene kod 23 osobe s teritorije Smedereva.

Foto: Beta/Miloš Miškov

– Radi se o 14 nevakcinisanih osoba ispod dve godine života, tri osobe predškolskog uzrasta i šest odraslih osoba s nepoznatim i nepotpunim vakcinalnim statusom. Komplikacija u vidu upale pluća bila je prisutna kod dvoje obolele dece – , naveo je Institut.

Pored toga, jedna obolela odrasla osoba je, kako je nevedeno, porodični kontakt s laboratorijski potvrđenim slučajem.

Zavod za javno zdravlje Požarevac prijavio je epidemiju malih boginja u Smederevu 12. januara.

U poslednjoj epidemiji malih boginja u Srbiji, tokom 2017. i 2018. godine registrovano je oko 5.800 obolelih, od kojih je 93 odsto bilo nevakcinisano, nepotpuno vakcinisano ili s nepoznatim vakcinalnim statusom. U ovoj epidemiji registrovano je 15 smrtnih ishoda među kojima je bilo četvoro dece mlađe od pet godina.

(Tpknews.com/Beta)

Jedan komentar

  1. Stvarno mi nisu jasni roditelji, koji nece da vakcinisu svoju decu, ranije se to znalo dobijemo poziv i idemo bez pogovora i nije bilo problema, a sad…?! Bar koristite u obdanistima i skolama UV Led Ambilife rucne lampe za dezinfekciju i sterilizaciju predmeta.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker