SLEDI EUTANAZIJA SVIH ŽIVOTINJA: Afrička kuga svinja detektovana u selu Ranovac kod domaćih svinja

Rešenjem Uprave za veterinu, Područje poluprečnika najmanje 3 km oko žarišta zaraze u naseljenom mestu Ranovac, opština Petrovac na Mlavi, Braničevski upravni okrug, proglašava se zaraženim područjem od zarazne bolesti afričke kuge svinja kod domaćih svinja.

Područje poluprečnika najmanje 10 km oko žarišta zaraze u naseljenom mestu Ranovac, opština Petrovac na Mlavi, Braničevski upravni okrug, proglašava se UGROŽENIM OD zarazne bolesti AFRIČKE KUGE SVINJA kod domaćih svinja i obuhvata naseljena mesta: Melnica, Kladurovo, Manastirica na teritoriji opštine Petrovac na Mlavi.

Takođe, Aljudovo i Kobilje na teritoriji opštine Malo Crniće, naseljeno mesto Kaona i Ravnište na teritoriji opštine Kučevo, kao i naseljena mesta Mustapić, Mala Bresnica, Mišljenovac, Lešnica, Sena, Turija, Kučevo, Cerovica i Kučajna koja su već bila proglašenim ugroženim područjem na teritoriji opštine Kučevo.

Naseljena mesta: Vuković i Srpce na teritoriji opštine Kučevo, koja se nalaze u području od 10 km oko žarišta zaraze u naseljenom mestu Ranovac, opština Petrovac na Mlavi, a koja su već proglašena zaraženim područjem, ostaju i dalje zaraženo područje i sprovode se mere u skladu sa donetim rešenjem.

U lovištu „Trest“ ustanovljenim na teritoriji opštine Petrovac na Mlavi, koje je već proglašeno inficiranim (zaraženim) područjem od zarazne bolesti afrička kuga svinja, sprovode se sve mere u skladu sa Naredbom o preduzimanju mera za sprečavanje unošenja, pojave, otkrivanja, širenja, suzbijanja i iskorenjivanja zarazne bolesti Afričke kuge svinja (Pestis suum Africana) u Republiku Srbiju i posebnim propisom.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker