DRUGI DAN FESTIVALA: “Bal “vampira” oduševio požarevljane

Pravi pozorišni spektakl priredili su drugog dana takmičenja varoških pozorišta na festivalu “Milivojev štap i šešir”, koji se održava od 02. Do 07 februara u Velikoj Sali požaevačkog Centra za kulturu, glumci Amaterskog pozorišta “Branislva Nušić” iz Šida sa predstavom “Bal vampira”.

Glumica večeri

Žiri festivala, u želji da se ne ogreši ni o jednog člana mnogobrojnog ansambla, nagradu za slikovito prikazani lik dodelio je reditelju predstave Cvetinu Aničiću.

Nagradu za glumicu večeri, repliku i Milivojevog štapa, dobila je Mia Prodić, koja je tumačila ulogu Gradonačelnikove žene.

Glumci pozorišta iz Šida

Predstava BAL VAMPIRA urađena je po motivima romana američke književnice En Rajs. Kako se autorka u svojim romanima bavila pitanjima ljubavi, smrti, vampirima i njihovim stanjima, ove teme su obrađene i u samoj predstavi. Mali grad opsedaju vampiri na čelu sa glavnim krvopijom grofom Drakulom. Na zastarašujuć, ali i komičan način prepliću se životi vampira i građana ovog malog mesta.

Trećeg rakmičarskog dana požarevačkoj publici predstaviće se SKC iz Kragujevca sa predstavom “Peščanik”.

M.V.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker