DIREKTOR MODERNE POTVRDIO: Trenutne vakcine neefikasne protiv omikrona, spremaju nove

Izvršni direktor farmaceutske kompanije Moderna Stefan Bansel izjavio je danas da je malo verovatno da će vakcine protiv kovida-19 biti efikasne protiv omikron varijante kao što su bile protiv delta soja.

Ilustracija/Shutterstock

“Mislim da nigde u svetu efikasnost neće biti istog nivoa kao za deltu”, rekao je on za Fajnenšel tajms.

Prema njegovim rečima, svi naučnici veruju da neće biti tako dobra, prenosi Rojters. On je ranije za CNBC izjavio da bi do isporuka nove vakcine moglo da prođe više meseci, najavljujući da bi za približno dve nedelje trebalo da bude poznato u kojoj meri su postojeće vakcine efikasne protiv omikron soja korona virusa.

Inače, u ponedeljak su kompanije Bajontek, Moderna i Džonson i Džonson objavile da rade na vakcinama koje bi specifično ciljale omikron, ako se pokaže da postojeće nisu učinkovite protiv te nove varijante koronavirusa.

Bajontek je objavio da je počeo da radi na vakcini za omikron zajedno s partnerom Fajzerom.

Džonson i Džonson takođe analizira učinovitost svog cepiva protiv omikrona, istovremeno radeći na specifičnoj vakcini za tu varijantu.

(Tpknews.com/Agencije)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker