OTKLJUČANO 200 BELIVUKOVIH TELEFONA: Uskoro hapšenja i pojedinih političara, policajaca i ljudi iz pravosuđa iz Braničevskog okruga?!

U istrazi monstruoznih zločina klana Veljka Belivuka i Marka Miljkovića isplivali su novi detalji zbog kojih desetine javnih ličnosti neće imati miran san, pišu beogradski mediji, a kako saznajemo, na listi za odstrel nalaze se i imena pojedinih političara, prljavih policajaca i ljudi iz pravosuđa i iz Braničevskog okruga.

Foto: Tanjug/E-Stock/Screenshot

Policija, osim DNK i bioloških tragova njihovih zločina, istražuje i elektronske kontakte Velje Nevolje i Mareta Mesara, pa je trenutno pod lupom više od 200 telefona koji su se pojavili u njihovoj komunikaciji. Mafijaška mreža je veća nego što se mislilo i prostire se od političara, pevača, jutjubera do prljavih policajaca.

Specijalizovani odsek MUP je, zahvaljujući dekodiranju Skaj aplikacije, otvorio telefonske razgovore i poruke, kao i razmenjene fotografije svih koji su bili u kontaktu s Belivukovom ekipom ubica.

– Osim već pominjanih Dijane Hrkalović, Darka Eleza ili Radoja Zvicera, pojavilo se i nekoliko imena s političke scene. Ti ljudi su slali poruke koje sugerišu da su se i susretali s uhapšenima, pa je tako uhvaćen SMS: “Opusti se, kao što sam ti rekao, nema potrebe da zbog toga zovem čoveka… nećemo zbog toga da dižemo prašinu.” Ova poruka je došla, očigledno, posle prethodnog razgovora uživo Belivuka i ovog političara – navodi dobro obavešteni izvor iz istrage.

Ta presretnuta rečenica nije jedina u ovoj komunikaciji, kao što ni taj sagovornik nije jedini koji se pojavljivao na TV ekranima u izveštajima s političkih događaja, a imao je komunikaciju s Nevoljinom ekipom.

– Među dvestotinak telefona koji su otključani nalaze se i oni koji pripadaju četvorici pripadnika MUP s visokim činovima. Ova veza se posebno istražuje zbog Dijane Hrkalović i ljudi koje je postavila za vreme dok je bila državna sekretarka. Reč je o njenim kadrovima koji su nekoliko puta razmenili poruke s Belivukovom ekipom baš u vreme kad je ovaj gang stavljen na mere. Zanimljivo je da se u tim porukama pominje i jedan pevač, ali i jedna starleta u kontekstu zajedničkog druženja. I na osnovu ovog materijala jasno je da su se policajci pre toga neposredno susretali sa svima njima. Ti policajci dosad nisu pominjani u medijima – navodi izvor.

Interesantno je da sve ove razmene nisu obavljane preko Skaj aplikacije.

– Jedan otključani, dekodirani trag povremeno je u istrazi vodio ka drugom u regularnoj telefonskoj mreži. U MUP su uspeli da povrate obrisane poruke s običnih telefona određenog broja ljudi koji su na opservaciji. Oni su mislili da brisanjem poruka uništavaju dokaz da su bili u kontaktu s Belivukom i da je to dovoljno. Međutim, elektronski tragovi komunikacije ostaju. Ne mogu da nestanu – objašnjava izvor iz istrage.

USKORO HAPŠENJA POZNATIH LIČNOSTI, POLITIČARA I PRAVOSUDNIH ORGANA

Savetnik ministra unutrašnjih poslova Svetozar Vujačić objašnjava da su Belivuk i Miljković u prepiskama s poznatim ličnostima dogovarali razne prljave poslove.

– Uskoro će biti uhapšene osobe koje su pronađene u tim otvorenim skaj telefonima, a koje su se dopisivale s Markom i Veljkom. Reč je o poznatim ličnostima, među kojima ima i političara, pevača, glumaca i pravosudnih organa. Osim što su Nevoljinim ljudima bili neophodni za brojna dela, u kojima su glavna prodaja droge i oružja, u njima su videli i buduće saradnike za ono što su tek pripremali. Još treba da se istraži na koji način bi te ličnosti učestvovale u tim planovima. Jasno je samo da sva zlodela koja su do sada počinili nisu mogli bez podrške nekih sudija i funkcionera u MUP – naglašava Vujačić.

(Tpknews.com/Blic)

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker