KORONA UŠLA U POŽAREVAČKU BOLNICU! Na testiranje i u karantin nekoliko desetina lekara, medicinskih sestara i ostalog osoblja

Pacijentkinja I.M. (77) iz Požarevca, koja je ležala na infektivnom odeljenju Opšte bolnice u Požarevcu, zaražena je korona virusom. Ova informacija potvrđena nam je u Zavodu za javno zdravlje Požarevac.

Opšta bolnica u Požarevcu

Ona je u bolnici ležala pet dana, ali su joj više puta postavljane neke druge dijagnoze. Tek posle pet dana ustanovljeno je da je obolela od korona virusa. Njena zaraženost potvrđena je testiranjem i biće prebačena za Beograd.

I.M. (77) je krila da je bila u kontaktu sa osobom iz inostranstva, pa lekari nisu ni sumnjali na koronu. Mnogi su je lečili bez zaštitne opreme jer nje nema, a nisu ni pretpostavili koja je tačna dijagnoza, inače bi primenili zaštitu. Sada će na testiranje i u samoizolaciju nekoliko desetina lekara, medicinskih sestara i ostalog osoblja. Osim toga, moraće da se utvrdi sa kim je sve ova žena bila u kontaktu, pa da se i oni dovedu na testiranje. U toku je dezinfekcija cele Opšte bolnice.

Prema zvaničnim podacima, u Braničevskom okrugu ima još troje zaraženih. Jedna osoba je iz okoline Velikog Gradišta i na lečenju je u Beogradu, a dve su iz okoline Žabara, u kućnoj su izolaciji.

M.V.

PROČITAJ I

6 Komentari

 1. PA DOBRO KAD SE U POZAREVACKOJ BOLNICI NE POJAVI I KOLERA. DALI NEGDE POSTOJI BOLNICA U GOREM STANJU OD POZAREVACKE. TO RUKOVODSTVO POZAREVCA NE VIDI, ZADNJIH 40 GODINA NIJE NISTA URADJENO. BOLNICA NA SVE LICI SAMO NE NA BOLNICU. GDE JE MINISTAR ZDRAVLJA DA OBIDJE BOLNICU I VIDI DA LI JE MOGUCE DA U 21 VEKU POSTOJI TAKO NESTO. BRUKA I SRAMOTA.

  1. Vecina ovoga je iskrivljena istina i nije tacno. Direktor pokusava da prikrije svoju guzicu. Receno nam je bilo da ne panicimo kada smo posumnjali na koronu jos prvog dana. Iz higijenskog su tek peti dan dosli i ako smo ih zvali odmah. I samo to sto su je primili je uzasno. A niko nece da primi krivicu i pokusavaju da zataskaju stvari. Rukovodstvo bolnice a posebno direktor treba da se smeni!!!!!

   1. Ti testovi nisu tačni, nemački doktor to tvrdi
    Uostalom, šta će vam baba od 77 godina u bolnici, neka bude u svojoj kući i odmara

   2. I nije lezala na infektivnom , neko prvo je bila na intezivnoj pa je bila na kardiologiji. Jel je rukovodstvo bolnice uzasno. Treba ih sve smeniti. A sada pokusavaju da prikriju da ne bi otkaz dobili.

 2. Stize ih kazna, ti doktori i te sestre su toliko neljubazni i bezobrazni sa ljudima da je to prevrsilo svaku meru. Ako nece da rade i tesko im je neka daju otkaz i nek rade nesto drugo a ne tako da muce ljude. Uglavnom svako ko tamo ode ziv se ne vraca. Otac mi je tamo umro, doktora svaki put kad vidis moras da castis sa 20-50 Eura, inace nece ni ruku da pruzi, uz to kaze, prezivece uz Bozju pomoc, odmah se ogradjuje sa dace Bog, a novac moras da mu das jer nece ni da te pogleda. Sestre te gledaju popreko iako svakoj das po 20 Eura, one prevrcu ocima, valjda ocekuju da treba svakoj svaki put po 100 Eura da das. sve u svemu uzasna Bolnica, narod nema gde pa se nada nekoj pomoci ali bolje je i ne ici tamo. U Sok sobi gde je tata lezao, bili su jos 3-4 duplo mladji od tate i svi su umrli. Neka su im svi ti umrli na savesti tim doktorima, sram da ih bude kako traze i uslovljavaju a nista ne garantuju, a ima ih mnogo neznas kome da nesto das a nemas ni sam ali to njih ne zanima.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker