SAMO ŠTO JE IZAŠAO IZ ZATVORA: Darko iz Topolovnika ponovo uhapšen zbog pretnji ubistvom

Darko Pešteranović (33) iz Topolovnika kod Velikog Gradišta, osuđen je pred Osnovnim sudom na tri meseca zatvora zbog ugrožavanja sigurnosti.

Ova presuda doneta je na osnovu sporazuma o priznanju krivice, koju je osuđeni sklopio sa osnovnim tužilaštvom.

Krivično delo za koje je osuđen, optuženi je izvršio 20. maja ove godine, oko 21 sat, mesec dana po izlasku iz zatvora, gde se nalazio zbog ubistva. On je telefonom nazvao Sinišu Đorđevića (50) iz Topolovnika i, optužujući ga da je bio u vezi sa njegovom ženom s kojom ima četvoro dece, pretio da će da ga ubije i da mu zapali kuću i auto.

Pošto se Đorđević uplašio, ove pretnje prijavio je policiji, pa je optuženi uhapšen i određeno mu je zadržavanje od 48 sati.

U prisustvu avokata dodeljenog po službenoj dužnosti, pred tužiocem je priznao delo za koje se tereti, a za koje je zaprećena ili novčana kazna ili kazna zatvora do godinu dana zatvora. Osim zatvorske kazne, njemu je izrečena i jednogodišnja zabrana prilaska i komuniciranja sa oštećenim.

Takođe, ovaj višestruki povratnik moraće da plati i troškove postupka, kao i eventualnu odštetu, ukoliko oštećeni protiv njega povede parnicu na koju ga je sud uputio.

M.V.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker