STIGLA ZIMA: Danas oblačno i vetrovito sa kišom i snegom

Danas nas očekuje oblačno i vetrovito vreme s mestimičnom kišom, a na planinama i sneg.

U Srbiji će danas biti oblačno i vetrovito, uz pad temperature i veću količinu padavina, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod.

U većini krajeva južne i jugozapadne Srbije očekuje se od 20 do 30 milimetara kiše, a na krajnjem jugozapadu i jugu i preko 40 milimetara. Jak i olujni vetar će ujutru duvati na planinama, u južnom Banatu i u donjem Podunavlju.

Najniža temperatura biće od minus dva do osam, najviša od osam na severozapadu do 13 na jugoistoku, u Timočkoj Krajini do šest stepeni. U Braničevskom okrugu će biti oblačno s kišom i vetrovito. Najniža temperatura će biti šest, najviša 10 stepeni.

Naredne nedelje će u Srbiji biti oblačno i hladnije, mestimično s kišom, na planinama sa snegom. Od subote je moguća susnežica i sneg i u nižim predelima, uglavnom u severnim i zapadnim delovima Srbije, a u nedelju i stvaranje manjeg snežnog pokrivača. U ponedeljak i utorak će biti hladno i uglavnom suvo. Od srede će biti malo toplije.

TPKNEWS

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker