BEOGRAD: Uz sirene za uzbunu uspešno deaktivirana bomba! (VIDEO)

Avionska bomba iz Drugog svetskog rata, koja je nađena tokom izgradnje “Beograda na vodi” u Savskoj ulici u Beogradu je deaktivirana.

Bombu su uništili pripadnici Sektora Ministarstva unutrašnjih poslova za vanredne situacije, a prethodno su se začule i sirene za uzbunu.

Zbog bezbednosti su bile zatvorene ulice Savska 19-35 i poprečne ulice, Brodarska, kao i deo auto-puta u zoni mosta “Gazela”. Celokupani saobraćaj u okolini bio je zaustavljen, uključujući i tramvaje i vozove.

Bomba je nedavno nađena na devet metara dubine, ima oko 500 kilograma, od kojih je 250 kilograma eksploziva i hemijski upaljač, zbog čega ne sme da bude pomerana, već kako su najavili nadležni, bezbedno će biti uništena na licu mesta.

Gradska uprava je prenela da se efekti detonacije mogu osetiti u radijusu do 500 metara, dok su najbliže zgrade udaljene 400 metara, te se njihovim stanarima savetuje da spuste roletne, da zatvore prozore i da nikako ne izviruju kroz prozore.

Prilikom uklanjanja biće preduzete maksimalne bezbednosne mere, a na mestu gde se nalazi biće nasut pesak koji će prigušiti eksploziju.

TPKNEWS/Beta

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker