GORI POŽAREVAČKA DEPONIJA: Vatrogasci na terenu, izdato hitno upozorenje građanima

Na gradskoj deponiji “Jeremijino polje” u Požarevcu jutros je izbio požar, pa je zbog sagorevanja smeća došlo do pojave gustog dima iznad severnih delova grada.

Gori deponija u Požarevcu

Na terenu su sve vreme ekipe Vatrogasno-spasilačke brigade koje intenzivno rade na lokalizaciji i gašenju požara.

– Naloženo je da Zavod za javno zdravlje Požarevac uspostavi monitoring na prisustvo zagađujućih materija. Obaveštavaju se građani koji žive u neposrednoj blizini gradske deponije “Jeremijino polje”, da zatvore prozore dok se požar ne lokalizuje – saopšteno je iz gradskog Štaba za vanredne situacije.

Vatrogasacima na terenu pomažu i ekipe “Komunalnih službi” i “Vodovoda i kanalizacije”.

(Tpknews.com/Novosti)

PROČITAJ I

Jedan komentar

  1. Koliko stotina miliona dinara iz budzeta je do sada izdvojeno za ovo smetiliste, transfer stanicu, mehanizaciju, i danas mi dozivimo da zatvaramo prozore zbog nesnosnog smrada, a mogu misliti cega sve ima u tom dimu koji udisemo ceo dan. Da li ce neko odgovarati za ovu ekolosku katastrofu, koja se prostire sve do naplatne rampe. Da li ce tzv direktor Komunalnog preduzeca podneti ostavku, da li ce ga gradonacelnik smeniti zbog aljkavosti zbog koje se ovo desilo, ili cemo konstatovati da se smeće samo zapalilo i nikom nista.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker