AUSTRIJSKI ŠEF POLICIJE: Grupa Čečena uhapšena je zbog kriminala, a ne zbog terorizma!

Ministar unutrašnjih poslova Austrije Volfgang Sobotka smatra da je oružje i municije koje je pronađeno kod grupe uhapšenih izbeglica iz Čečenije, u jednoj od četvrti Beča, povezano sa kriminalnim organizacijama.

Foto: Heute.at

„Masovno hapšenje Čečena, prema navodima Ministarstva unutrašnjih poslova, nije zbogsumnji na teroriazm, nego u vezi sa kriminalnim prestupima i sukobu kriminalnih grupa“, saopštila je agencija APA pozivajući se na izjavu ministra.

Prema navodima austrijske policije, u petak uveče u Beču su uhapšene 22 izbeglice iz Čečenije, od 25 do 50 godina, posle dojave da se velika grupa ljudi okuplja o oblasti Floridsdorf.

Ranije je saopšteno da je austrijska policija uhapsila u Beču 22 državljanina Čečenije, kod kojih su pronađeni naoružanje i municija. Prilikom hapšenja pronađeno je jedno automatsko oružje, jedan pištolj i municija. Policija je dobila informaciju od građana da se na trgu Donauinzelplac nalazi grupa od više desetina osoba.

Policijska patrola zatekla je sumnjive osobe, a kada su ih čuvari reda pitali šta rade odgovor je bio: „Šetamo se“, iako se radilo o svadbi. Pošto je jedan policajac video pištolj, koji je očigledno neko od prisutnih pokušao da sakrije u snegu, usledilo je hapšenje ukupno 22 osobe.

Više automobila u vlasništvu osumnjičenih je pretraženo, a pokrenuta je i istraga zbog sumnje da se radi o terorističkom udruživanju.

TPKNEWS/Sputnjik

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker