KRIZNI ŠTAB PRELOMIO: Ovo su nove mere za borbu protiv virusa korona (VIDEO)

Posle završene sednice Kriznog štaba, koja je počela danas u 15 sati, donete su nove epidemiološke mere koje će biti na snazi tokom vikenda i u narednom periodu.

Foto: Tanjug

Krizni štab za suzbijanje koronavirusa je na današnjoj sednici doneo odluku da kafići i prodavnice na skijalištima i planinama neće raditi tokom vikenda, dok će u ostatku zemlje svi prodajni objekti u subotu, zbog Zadušnica, raditi do podneva, a od tada do ponedeljka u 6 ujutru radiće samo prodavnice hrane, lekova i goriva, saopštio je posle sednice epidemiolog dr Predrag Kon.

Sve ove mere trebalo bi sada na zasedanju da usvoji Vlada Srbije.

Doktor Kon je najavio da je sledeća sednica Kriznog štaba u utorak.

On je pozvao sve da se vakcinišu i istakao da je nemoguće nereagovati na povećanje broj novozaraženih.

– Oni koji su se vakcinisali povećavaju barijeru imuniteta i to je dobro. To je jedini put i jedini izlaz iz ove situacije. Ako idemo samo na zatvaranja vretećemo se u krug. Zatvaranja su neophodna, idemo dalje, moramo da nastavimo ovaj posao – naglasio je dr Kon.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker