Za “Koridor Istok” ima zainteresovanih investitora

Predsednici 16 opština iz Braničevskog i Borskog okruga priključili su se inicijativi da Koridor Istok, put koji drumskom, železničkom i vodenom trasom povezuje Požarevac sa Negotinom i dalje Bugarskom i Rumunijom, uđe u prioritetne pravca Srbije.

– Iako idejni projekat i studija postoje više od deset godina, u samoj realizaciji projekta nije se mnogo odmaklo, jer postoje niži delovi nadležnog ministarstava koji još ne razumeju značaj ovog koridora, pa on nije ušao u plan izgradnje do 2020. godine, čime je jedino Istočna Srbija ostala bez kvalitetnog putnog pravca -, kaže Nenad Čolović, idejni tvorac ovog projekta.

Prema njegovim rečima za izradu kompletne tehničke dokumentacije potrebno je oko dva miliona evra, a već postoje zainteresovani investitori koji bi bili spremni da pod povoljnim uslovima daju 700 miliona evra za izgradnju drumskog puta.

TPKNEWS/rtvbor

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker