DOBIO ZABRANU PRILASKA: Pop iz Svilajnca osumnjičen za pedofiliju pušten iz pritvora!

Sveštenik P. P. iz Kušiljeva kod Svilajnca, uhapšen zbog sumnje da je polno uznemiravao devojčicu (14), pušten je iz pritvora.

Foto-ilustracija: Profimedia/Alamy

Kako za portal Telegraf.rs kažu iz Osnovnog javnog tužilaštva (OJT) u Despotovcu, njemu je određena zabrana prilaženja, sastajanja ili komuniciranja sa određenim licem ili posećivanje određenih mesta, u skladu sa članom 197 Zakona o krivičnom postupku.

Prema tom članu, kako se navodi u Zakonu, ako postoje okolnosti koje ukazuju da bi okrivljeni mogao da ometa postupak uticanjem na oštećenog, svedoke, saučesnike ili prikrivače ili bi mogao da ponovi krivično delo, dovrši pokušano delo ili učiniti krivično delo kojim preti, sud može da zabrani okrivljenom prilaženje, sastajanje ili komuniciranje sa određenim licem ili zabrani posećivanje određenih mesta.

Uz meru iz stava 1. ovog člana, sud može okrivljenom da naloži da se povremeno javlja policiji, povereniku iz organa državne uprave nadležnog za izvršenje krivičnih sankcija ili drugom državnom organu određenom zakonom.

– Pored toga, u toku su određene dokazne radnje, gde će se posle toga doneti javnotužilačka odluka po ovoj krivičnopravnoj stvari – navode iz OJT u Despotovcu.

Podsetimo, sveštenik je uhapšen 8. aprila, po prijavi devojčice koja je u policiju došla u pratnji brata. Osumnjičenom P. P. određen je tada pritvor do 30 dana.

Kako je ranije rečeno iz Policijske uprave Jagodina, sumnja se da je on neprimereno dodirivao maloletnu devojčicu.

Mediji su preneli da je P. P. to uradio dok je bio u porodičnoj kući devojčice, kada je došao da sveti vodicu.

(Tpknews.com/Telegraf)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker