UHAPŠENI SRBI U AUSTRIJI: Kod njih pronađena droga vredna oko pola miliona evra

Austrijska policija uhapsila je četvoricu srpskih državljana kod kojih je nađeno više od 100 kilograma marihuane.

Foto: LPD Vienna

Policija je još u septembru dobila anonimnu dojavu da se kod 44-godišnjeg srpskog državljanina nalazi velika količina droge i od tada je muškarac, čiji identitet nije otkriven, konstantno praćen. Policija je u međuvremenu pretresla njegouvu kuću u kojoj je osim marihuane nađen ključ jednog skladišta.

Oni su odmah organizovali pretres skladišta u kome je nađeno 200 stabljika marihuane i sistem za uzgajanje ove biljke. Dalja istraga policiju je dovela do trojice Srba koji su radili u Lizingu.

Foto: LPD Vienna

Pretresom drugog skladišta nađeno je još 1.000 sadnica. Policija je, tom prilikom, uhapsila trojicu osumnjičenih državljana Srbije starosti 27, 52 i 60 godina. U trenutku hapšenja, jedan od osumnjičenih je “brao robu”. Procenjuje se da je vrednost zaplenjene droge oko pola miliona evra.

Čestvorici uhapšenih Srba određen je pritvor, a osumnjičeni su za više krivičnih dela.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker