Struja od 1. februara skuplja za 3,4 odsto

Struja će u Srbiji od 1. februara biti skuplja za 3,4 odsto. Prethodno je cena električne energije korigovana 1. decembra 2019. godine za 3,9 odsto.

Procenjuje se da će time prosečan račun za električnu energiju da bude uvećan za oko 150 dinara. Struja će za potrošače koji imaju pravo na garantovano snabdevanje po regulisanim cenama, a to su domaćinstva i mali kupci, koštati 7,867 dinara po kilovat-času, bez taksi i poreza.

Saglasnost za poskupljenje, na zahtev Elektroprivrede Srbije, dala je Agencija za energetiku u poslednjem mesecu prošle godine. Prethodno je cena električne energije korigovana 1. decembra 2019. godine za 3,9 odsto.

Od januara je na računima za struju gotovo pet puta uvećana još jedna stavka – naknada za obnovljive izvore energije (OIE). Podsticaj povlašćenim proizvođačima struje iz OIE od ove godine iznosi 0, 437 dinara po potrošenom kilovat-satu, a prethodno je bio 0,093 dinara.

(Tpknews.com/Novosti)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker