SLABA VAJDA: Da li će Vučić da natera kučevačke “kolibre” da promene notnu svesku

Radovi na izgradnji brze saobraćajnice Požarevac – Veliko Gradište – Golubac počeli su u petak 5. novembra kod petlje Požarevac, u prisustvu predsednika Srbije Aleksandra Vučića i prisustva gradonačelnika Požarevca, svih predsednika Braničevskog okruga i drugih javnih i političkih ličnosti. Predsednik Vučić je poručio da će građani, kada taj projekat bude gotov 2024. godine, od Beograda do Velikog Gradišta stizati za manje od sat vremena, a do Golupca za 70 do 75 minuta.

Foto: Skyscarper Citi

Vučić je rekao da će saobraćajnica značiti život Braničevskom okrugu, privlačenje velikih investitora, kao i razvoj turizma i povratak naših ljudi iz dijaspore u taj deo zemlje.

Istakao je da će brza saobraćajnica biti važna za povezivanje tog dela zemlje sa Beogradom i drugim gradovima. Radove će izvoditi kineska kompanija “Šandong haj spid grupa”, koja je glavni izvođač na brzoj saobraćajnici od Požarevca do Golupca.

Među prisutnima na otvaranju radova na izgradnji brze saobraćajnice Požarevac – Veliko Gradište – Golubac bio je prisutan i predsednik opštine Kučevo koji je uspeo da u direktnom tv prenosu pita predsednika Republike Aleksandra Vučića, “kada će biti završeni radovi presvlačenja asfaltom deonice Kučevo – Voluja”.

Lokalni režimski elektronski portal je odmah iskoristio priliku da objavi tu vest i veliča predsednika dr Rajčića pokazujući u objavi maltene biblijsku borbu Davida i Golijata. Oni koji su u tom trenutku gledali “Zadrugu” na televiziji “Pink” imali su uživo uključenje sa otvaranja radova, videli su i čuli dijalog predsednika opštine Kučevo i predsednika Republike Srbije iz koga su mogli zaključiti da je dr Rajčić izgledao stidljivo pun treme, kao đak prvak na svom prvom času i prvom susretu sa učiteljem. Predsednik Republike je delovao samouvereno i po ko zna koji put je okrivio direktora JP “Putevi Srbije” Zorana Drobnjaka, zbog neažurnosti u izgradnji pomenute saobračajnice. Ponovo je predsednik Vučić pokazao koliko poznaje Srbiju i opštinu Kučevo nabrojivši sela kroz koja prolazi trasa puta. Za kučevljane to nije ništa čudno jer Vučić je na vlasti u Kučevu od 2004. prvo kao jedina radikalska opština u Srbiji a od 2008. Kao prva naprednjačka opština.

Pobeđivale su Vučićeve političke opcije u Kučevu na svim izborima od 2004. do danas, čak su Aleksandar Vučić i Zoran Milekič dobili 2016. godine, 2000 glasova više od Novice Janoševića tadašnjeg kandidata za predsednika opštine Kučevo koji je za dlaku izbegao poraz od “Grupe građana dr Darko Blagojević”.

Svakako da građane opštine Kučevo ne muči samo magistralni put Kučevo – Voluja – Majdanpek već pre svega muči pitanje zašto je dolaskom Perišićevih “kolibra” Rajčića, Mikića, Miloradovića, Velimirovićke, Jovića, Ilića i ostalih, predsednik Vučić izbrisao iz plana puteva Srbije dugo najavljivanu izgradnju autoputa MS Koridor Istok (Crnomorski koridor), Požarevac – Kučevo – Majdanpek – Negotin – Mokranje sa priključnim saobraćajnim trakama autoputu svih opština i gradova u okruženju, ne dužoj distanci od 30 kilometara?

Opšte je poznato da o Projektu MS Koridor Istok postoji potpuna, kontinuirana, overena, pečatirana i zavedena dokumentacija koja sačinjava veoma obimnu arhivu. Na izradi tehničke dokumentacije učestvovali su najeminetniji stručnjaci iz zemlje i inostranstva, uz aktivno učešće svih lokalnih samouprava istočne Srbije koje su donele niz skupštinskih odluka kojima je data puna podrška ovom koridoru. Da li se zna da odustankom od ovog autoputa direktno se vrši devalviranje i urušavanje međunarodne geosaobraćajne a time i geoekonomske pozicije Srbije na Balkanu i u Jugoistočnoj Evropi? Takođe ovo znači potpunu međunarodnu saobraćajnu izolaciju i ukidanje daleko najkraće, najefikasnije i najbrže saobraćajne veze Beograda sa istočnom Srbijom koja je demografski i socijalno-ekonomski na izdisaju.

Koristi od izgradnje MS Koridor Istok bi bile višestruke, bila bi povećana mobilnost, povećana produktivnost, ušteda u troškovima prevoza ljudi i materijala i brži protok robe i ogromne promene u životnom stilu. sveobuhvatan društveno-ekonomski razvoj ruralnih područja ovog dela Srbije.

Dostupnost autoputa pružala bi mogućnost preduzetnicima za osnivanje industrijskih jedinica, posebno agroindustrije zasnovane na lokalno dostupnim sirovinama. Smanjila bi troškove transporta sirovina izvana i plasmana gotovih proizvoda. Povoljnosti bi bile i na troškove proizvodnje i preduzetnik bi mogao ostvariti bolji povrat ulaganja. Proizvodnja gotovih proizvoda bi se povećala i isti bi mogli biti dostupni po relativno jeftinijoj ceni i potrošaču. Dobra putna povezanost takođe bi pomogla industrijama da po nižim cenama i skraćenom vremenom dobiju druge faktore proizvodnje, poput radne snage, kapitala itd. Osim povećanja industrijske proizvodnje, lokalnom stanovništvu kao i društvu pružaju se više razvojnih mogućnosti.

Poljoprivrednici u selima bi mogli da proizvedu više poljoprivrednih proizvoda putem generisanih podsticaja za plasman svojih proizvoda po niskim transportnim troškovima i uvoz đubriva, stajnjaka i semena po nižim cenama zbog smanjenih troškova prevoza do sela. Tako bi se povećala produktivnost poljoprivrede koja je dominantan sektor ekonomije u Kučevu i celoj istočnoj Srbiji. Putna veza u svim vremenskim uslovima skraćuje vreme transporta kvarljivih proizvoda poput mleka, povrća, proizvoda od živine itd. i obezbeđuje nadoknađujuću cenu za takve proizvode tokom cele godine proizvođačima i redovno snabdevanje potrošača.

Građani opštine Kučevo vrlo dobro znaju kojim katastrofalnim putevima prolaze svojim automobilima iz pravca Zelenika, Vukovića, Srpaca, Cerovice, Rakove Bare, Ševice, Duboke, Radenke. Nekoliko sela su imala sreće da im lokalna samouprava obezbedi popunjavanje rupa ali se ne mogu pohvaliti stručnošću izvedenih radova.

Putevi igraju važnu ulogu u prevazilaženju izolacije sela i to je jasno svima nama. Put pruža preko potrebnu priliku seoskom stanovništvu opštine da dođe u kontakt sa drugim grupama društva, što im zauzvrat uliva osećaj da su deo nacionalnog glavnog toka u svom prosperitetu i napretku. Pojedini delovi opštine su skoro nedostupni, izgradnjom novih puteva postali bi lako dostupni potrošačima poljoprivrednih proizvoda, administrativnim i službama za socijalnu zaštitu, posebno u slučajevima prirodnih nepogoda i za pružanje humanitarne pomoći kad god je to potrebno.

Svakako da dr Rajčić ima puno pitanja za predsednika Vučića a i sam predsednik Vučić za dr Rajčića posebno što dobro poznaje situaciju u ovoj opštini jer je i sam izjavio da ljudi masovno napuštaju svoja ognjišta i odlaze za Austriju i Švajcarsku. Građani ove opštine očekuju neko razrešenje od predsednika Vučića da konačno natera “kolibre” i ostale vlastodršce da promene notnu svesku i pevaju po notama onih koji su glasali za Srpsku naprednu stranku a zaborave note njihovih mentora koji su ih nasilno uz totalno bezakonje postavili na te funkcije. U narodu je sve više glasnog razmišljanja, ako se nešto ne promeni u Kučevu, Kučevo će ponovo biti među prvim opštinama u Srbiji ali sada po tome što Srpska napredna stranka neće biti na vlasti u ovoj opštini.

(Dopisnik tpknews.com iz Kučeva)

24 Comments

 1. Кучево је постало слепа општина од када су на власти послушници Аце Каратисте. Новица је причао о аутопуту и сад се повлачи. Коме они удовољавају

 2. Ko zna kako je ovaj Rajčić zavtšio fakultet,sve više sumnjam da je kupio diplomu,dečko je bre funkcionalno nepismen.

 3. S Bogom moje lepo Kučevo! Neka ti je Bog u pomoć, a ako očekujete pomoć od napredno-mafijaške aktuelne vlasti od tog posla nema ništa?

 4. Od 2006. se priča o autoputu Požarevac – Kučevo – Majdanpek – Negotin ali pomaka nema. Mnogi u Kučevu su se nadali da će dolaskom Vučića na vlast pokrenuti izgradnju ovog autoputa. Kao što vidimo, Vučić će izgraditi autoput prema Bosni i njegovoj dedovini i Crnoj Gori, rodnom mestu koordinatora Aleksandru Jokiću

 5. Vučić je imao prilike da se oduži Kučevo. Nije mrdnuo prstom jos je aminovao mafijaski dolazak na vlasti sadasnjih Karatistinih pijuna kojima on komanduje

 6. Na režimskom ekucevu koje uređuje predsednik Skupštine opštine Kučevo Branko Kecman, objavljena je informacija da je uhapšen vlasnik Tpk News zbog širenja panike u vezi iznenadne smrti načelnika KPZ Zabela. Pitam Branka Kecmana, zašto je pomeren datum održavanja konstitutivne sednice zašto nisu pozvani svi odbornici na konstitutivnoj sednici, zašto je falsifikovao zapisnik sa konstitutivne sednice, ko je angažovao obezbeđuje, zašto je pod njegovim vođstvom doneto niz štetnih odluka po građane opštine? Zašto policija i tužilaštvo ćute i ne preduzimaju ništa protiv Branka Kecmana?

 7. PITAM BRANKA KECMANA IZ KOJIH SREDSTVA SE FINANSIRA EKUCEVO I U KOM IZNOSU? PO INFORMACIJAMA DO KOJIH SMO DOŠLI, EKUCEVO SE FINANSIRA IZ BUDŽETA OPŠTINE KUČEVO ŠTO JE GRUBO KRŠENJE ZAKONA? DA LI JE TAČNO DA PREDSEDNIK SKUPŠTINE BRANKO KECMAN KONTROLIŠE I PISE SVE OBJAVE NA EKUCEVU? DA LI JE TAČNO DA I ZA TO PRIMA PLATU?

 8. Hocemo bolje puteve u opštini Kučevo, hoćemo radna mesta i pristojne plate, čist Pek i hoćemo da više ne gledamo ovakvu vlast u Kučevu

 9. Realno stanje na putevima opstine. Vlast se sigurno ljuti zbog ovog teksta ali jedino sto mogu da promene je da pocnu nesto da rade. Sve od poreza ode na njihove plate.

 10. Milekic je bre bio gospodin za ovu balavurdiju koja je samo zeljna vlasti. Kad su se pojavljivali Cuka i Mare, pa to je licilo na nesto

  1. Ma jok, on ih je osmoslio i uputio u zločinačku organizaciju snsradikala-bosanaca-kosovara i cg dođoških ološa,…tako da nije vredno rehabilitovati ,,oca,, bagre.

 11. Davne 2004 kučevo je postalo mesto ,,za izbegavanje,, dolaskom neobrazovane klike radikala-ratnika 90- tih mislili smo da če to kratko trajati, ali zlo se proširilo, presvuklo u dres naprednih nradikala (bagre), koja i dalje traje, sve vredno, normalno mlado i pametno otišlo je iz ove uboge opštine, uskoro će sva sela da postanu sabirni centar matorih i nemoćnih, narode probudi se, mada je kasno i mali je manevarski prostor jer isti diktatorski rešim vlada celom okupiranom srbijicom, tako da nema ovde spasa. Hvala tpknevs što jedini iznosi surovu realnost našeg zivota u ovom kraju.

 12. Pocelo asfaltiranje puta Kucevo – Voluja! Jadnici Rajcic, Mikic, Kecman i Drikic odmah su pohrlili da se slikaju kao da put rade njihovim parama. Pravi bednici, zalosno ih je gledati.

 13. Energično, mlado rukovodstvo opštine Kučevo? Bolje bi bilo za građane opštine Kučevo da nikad nisu tu došli jer nisu ni za ono gde su pre toga bili.

 14. Umesto da se Rajčić, Mikić, Janošević, Kecman i ostali koji primaju plate iz budžeta bore da se izgradi autoput Kučevo, Požarevac i do Beograda stigne za 1h i 15 minuta, građani opštine Kučevo će do Beograda putovati 2h 30 minuta. Do Negotina bi se autoputem od Kučevs putovalo svega 1h. Uz sve to ko zna koliko bi se radnih mesta otvorilo. Očigledno da funkcioneri u Kučevu nemaju široke poglede a njihova sposobnost za rukovođenje opštinom je nikakva. Samo promena vlasti rešava problem.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker