HAOS U BEOGRADU: Zapaljena gej zastava, bačena jaja i baklje na policiju, uhapšeno 14 učesnika protesta (VIDEO)

Više od hiljadu građana okupilo se juče u Beogradu kako bi izrazili protivljenje prisilnoj vakcinaciji, kovid propusnicama i testiranju dece u školama, a nakon protestne šetnje do Andrićevog venca predali su zahteve protiv kovid propusnica.

Foto: Agencije

Demonstranti su se okupili na Trgu republike oko 17:30, u vreme dok se nedaleko od te lokacije održavala šetnja u okviru Parade ponosa.

Protestu je prisustvovala nekolicina ljudi iz pokreta Narodna Patrola, pokreta Ujedinjeni narod Srbije, Antiglobalisti Srbije, Pokret srpske sabornosti, kao i nekoliko lekara koji planiraju peticiju protiv vakcinacije i najavljenih kovid propusnica.

U protestnu šetnju demonstranti su krenuli sa Trga, a iza zgrade Predsedništva, kordon policije zatvorio je deo ulice zbog održavanja Prajda, a organizatori Antiglobalističkog skupa pozvali su ljude da ne ulaze u sukob sa policijom i da se pomere od ograde.

Kako su javili reporteri sa terena, policija je pod punom opremom za razbijanje demonstracija potom počela da trči sa svih krajeva i da se grupiše ispred postavljene ograde. Okupljeni građani tada su počeli da skandiraju protiv predsednika Srbije Aleksandra Vučića, a jedna grupa ljudi je zapalila baklje i zastavu LGBT populacije i istakli zastave Srbije i različitih pokreta, pojedini su nodili ikone, i razvili su i transparent “Sloga biće poraz vragu”, i ievali su “Oj, Kosovo, Kosovo”.

Policija je nakon toga dala obećanje da će kroz pet minuta kordon biti pomeren, što su i ispunili, te su okupljeni protestanti nastavili šetnju ka Andrićevom vencu.

Ispred Andrićevog venca okupljenima se obratio autor podkasta „Mario zna“ Mario Bojić, koji je rekao da ako se uvedu kovid propusnice napraviće žurku, a on će doneti piće.

„Pre 36 sati krenule provokacije onih koji idu ka Manježu, hteli su da naprave haos, nisu uspeli, hvala Bogu. Hteli su da diskredituju slobodnu Srbiju koja je ovde večeras, ovde je više ljudi nego pre neki dan kada je Vučić okupljao ljude i više nego na fejk eko protestima“, istakao je Bojić.

Sa govornice postavljene na kamionu su poručili da su protiv kovid propusnica, maski, vakcinacije, da se “gnušaju” Parade ponosa. Zapalili su i izgazili zastavu duginih boja, simbol LGBT zajednice.

Okupljenima se obratio organizator skupa Ivica Božić, koji je ovoga puta najavio da će izaći u većem broju sledeće godine, kada bude evropski Prajd. Kako je istakao, dokazali su da nisu okupljeni ravnozemljaši, antivakseri, nego narod koji se više neće plašiti kriznih štabova.

„Ako treba sutra ćemo ići kod doktora Kona i ostalih koji donose odluke“, naglasio je Božić.

Zahvalio se svim organizacijama koje su podržale Antiglobalistički skup i poručio da se ujedinjenja ne vrše na stolovima i sastancima, već tu na protestu. Pozvao ih je da se okupe oko stvari koje se tiču Srbije, „a šta ima važnije od dece“.

„Kradu decu godinama iz bolnica, na to smo ćutali, sad hoće da ih pelcuju i testiraju dvaput nedeljno“, rekao je on.

Obratio se ministru prosvete Branku Ružiću, rekavši da stara služba hoće nova da bude, a ovaj narod neće više da služi ni službi ni ozni ni bilo kojoj takvoj organizaciji.

Tada je bilo zvižduka i skandiranja protiv ministra, a tokom govora povremeno su se čuli i uzvici protiv Aleksandra Vučića.

Primarijus Alek Račić rekao je da antiglobalizam treba da se uči kao predmet u školama, kao nekad marksizam i sloboda i zaštita, i da deca „od prvog srednje uče ko su globalisti koji uništavaju svet“ i dodao da je „farmakomafija preuzela medicinu, a globalisti prosvetu“.

Lekar iz Narodnog fronta Borislav Antonijević govorio je u ime pokreta Lekari i roditelji za nauku i etiku i kazao je da „maske štite od virusa isto kako žičana mreža štiti od komaraca“.

„Najvažnije je da moramo da zapamtimo da moramo da se vratimo sebi i da budemo narod koji je bio od vajkada predusretljiv, gostoljubiv, častan i pošten, jer su to osobine koje su krasile srpski narod“, rekao je on.

Pozvao je okupljene da uzvikuju: „Vakcine neće biti.“

Damnjan Knežević je u ime okupljenih građana predao zahteve protiv kovid propusnice, i pozvao ljude na litiju pod blagoslovom Patrijaršije koju danas organizuje sveštenik iz Manastira Rukumija.

Zahteve je okačio na prozor Predsedništva, pošto mu je obezbeđenje reklo da lično može da ih preda samo radnim danima. Nakon toga, uputili su se ka zgradi Vlade Srbije.

Veliki broj pripadnika policije oko zgrade Vlade blokirao je prolaz ka parku Manjež, i tada ih je je grupa demonstranata gađala jajima i bačeno je nekoliko baklji u njihovom pravcu.

UHAPŠEN RAŠČINJENI MONAH ANTONIJE I JOŠ NEKOLIKO UČESNIKA LITIJA

Kod kordona policije, koji je blokirao ulicu Nemanjinu ka parku Manjež, nalazila se grupa od oko 30 ljudi, učesnika litija. Okupljeni su bili na tom mestu, jer kako su rekli, monah Antonije je priveden kod Vlade Srbije zajedno sa još nekoliko učesnika litija.

Damnjan Knežević je rekao sa kamiona da se od Vlade Srbije neće pomerati dokle god monah Antonije ne bude pušten. Nakon nekog vremena, osam muškaraca i pet žena kao i raščinjeni monah Antonije su pušteni iz pritvora.

(Tpknews.com/Agencije)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker