OVO JE SRBIJA: Uhapšeni policajci zbog nameštanja polaganja testova za vožnju

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) uhapsili su četiri osobe zbog postojanja osnova sumnje da su izvršile krivično delo zloupotreba službenog položaja i jednu osobu zbog istog krivičnog dela u pomaganju, saopštio je MUP.

Uhapšeni su zakonski zastupnik Privrednog društva “M&S plus” DOO Trstenik M. Ž. (64), odgovorno lice ovog privrednog društva M. P. (59), policijski službenici PU Kruševac Lj. M. (53) i Z. M. (54), dok je zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo zloupotreba službenog položaja u pomaganju, uhapšen M. M. (39), naveo je MUP. 

Sumnja se da su M. Ž. i M. P. članovi komisije za održavanje teorijskog dela vozačkog ispita, kao i policijski službenici Lj. M. i Z. M, u toku 2022. i 2023. godine, angažovali M. M. da za vreme polaganja teorijskog vozačkog ispita, u prostorijama “M&S plus”, korišćenjem HDMI kablova i WIFI miševa, nezakonito pristupa računarima koji su povezani na MUP-ovu aplikaciju i tako rešava testove za polaganje vozačkog ispita za A i B kategoriju.

Kako je navedeno u saopštenju, sumnja se da su na ovaj način 41 kandidatu, prekoračivši svoja ovlašćenja, omogućili da položi teorijski vozački ispit za A i B kategoriju, što predstavlja obavezni uslov za dobijanje vozačke dozvole.

Sumnja se da su od 41 kandidata, njih 31, na opisan način pribavljena uverenja o položenom vozačkom ispitu predali nadležnim policijskim upravama i policijskim stanicama, na osnovu kojih su dobili vozačke dozvole.  

Protiv njih biće podnete krivične prijave u redovnom postupku za krivično delo navođenje na overavanje neistinitog sadržaja.

M. M. i M. Ž. su sprovedeni tužiocu, dok je M. P, Lj. M, i Z. M. određeno zadržavanje do 48 sati i oni će, uz krivičnu prijavu, biti privedeni u nadležno tužilaštvo.

Hapšenja su sproveli pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Odeljenja za borbu protiv korupcije UKP, u saradnji sa Sektorom unutrašnje kontrole i Posebnim odeljenjem za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Kraljevu.

(Tpknews.com/Tanjug)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker