JKP „DUNAV VELIKO GRADIŠTE“: Strogo zabranjeno upotreba vode za piće i pripremu hrane sa vodovoda do daljnjeg

Zabrana će trajati dok se odgovarajućim rezultatima analiza uzoraka vode za piće ne dokaže zdravstvena bezbednost

JKP „Dunav Veliko Gradište“ doneo je naredbu kojom se strogo zabranjuje upotreba vode za piće i pripremu hrane u naselju Tribrode.

Shodno Rešenju Ministarstva zdravlja – Odseka za sanitarni nadzor Požarevac, od 30. januara 2018. godine zabranjuje se korisnicima seoskog vodovoda naselja Tribrode da koriste vodu iz seoskog vodovoda za piće i pripremu hrane zbog toga što nije zdravstveno bezbedna.

Zabrana će trajati dok se odgovarajućim rezultatima analiza uzoraka vode za piće ne dokaže zdravstvena bezbednost iste i obezbedi stručno mišljenje ovlašćene ustanove, da se voda može koristiti za piće. Do tada, meštani Tribroda snabdevaće se kupovnom, flaširanom vodom za piće.

(JKP „Dunav Veliko Gradište“)

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker