Obeležena godišnjica rada Hemodijaliznog centra u Domu zdravlja u Kučevu

Pre godinu dana, Hemodijalizni centar pri kučevačkom domu zdravlja primio je prvog pacijenta i izvršio prvu dijalizu.

Screenshot: Youtube

Ovom povodom u prostorijama centra priređena je svečanost na kojoj su o proteklih godinu dana rada, i značaju koji za opštinu ima Centar, govorile glavna sestra Centra za dijalizu Nataša Jocić-Kirjaković i v.d. direktor Doma zdravlja Emina Perić.

Od otvaranja Centra izvršeno je blizu 1 500 dijaliza. Trenutno ima 11 stalnih pacijenata, ali dijalize se vrše i „prolaznim“, odnosno pacijentima koji žive u drugim gradovima ili inostranstvu a trenutno se nalaze u Kučevu.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker