SKANDAL U AUSTRIJSKOM FUDBALU: Uhapšeno devet srpskih i hrvatskih fudbalera zbog nameštanja mečeva!

Skandal u austrijskom fudbalu! U nameštanje rezultata umešana su čak devetorica igrača, uglavnom s prostora nekadašnje Jugoslavije. Pali su zbog prevara vezanih za klađenje na mečevima u kojima su bili akteri.

Foto: Profimedia/Ilustracija

Policija je upala u kuće osumnjičenih, izvršila pretres i zaplenila stvari za koje misli da će im biti korisne za istragu.

Reč je o fudbalerima koji igraju u tamošnjoj trećoj ligi.

Zanimljivo, nekoliko njih je iz Srbije! Ovo je kompletan spisak uhapšenih: Robert Bencun, Ratko Buljić, Dejan Ćosić, Miloš Gicić, Bartolomej Kuru, Marjan Markić, Dejan Nešović, Filip Peterman i Endrju Strapajević.

Fudbaleri su osumnjičeni da su nameštali mečeve u novembru prošle godine.

– Poštenje u sportu je najdragocenija vrednost! Nije uopšte bitno o kom rangu takmičenja je reč. Zato smo odlučili da pažljivo preispitamo stvari u trećoj ligi i da “Sport radar” prati taj nivo takmičenja. Oni su imali zaduženje da nam ukažu na potencijalno sumnjive mečeve. To je bio način da napravimo važan korak u cilju sprovođenja naše politike koja se zasniva na nultoj toleranciji za nameštanje utakmica – poručio je Gerhard Miletić, prvi čovek austrijskog fudbalskog saveza.

(Tpknews.com/Agencije)

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker