OGLASILA SE PREMIJERKA: Situacija je teška, nema promene! Danas nema sednice Kriznog štaba

I ako je prema nekim najavama danas trebalo da bude održana sednica Kriznog štaba to se ipak neće dogoditi.

– Nemamo danas sednicu Kriznog štaba, nije ni bila zakazana, niti je trebalo da bude danas – rekla je premijerka Srbije Ana Brnabić.

Dodala je i da je situacija je teška, ono što nas je spasilo i spašava nas su vakcine.

– U ovom trenutku je oko 25 odsto punoletnog stanovništva primilo prvu dozu vakcine, nisu zaštićeni ali su na tom putu. Revakcinisanih imamo 16 odsto. Da nismo išli ovako dobro sa vakcinacijom ovi brojevi zaraženih bi išli i na više od 10.000 zaraženih – rekla je premijerka za TV Happy.

Dodala je da nas je spasila najviše vakcina, a i donekle mere Kriznog štaba.

– Dosta dobro napredujemo, trudićemo se da još dodatno ubrzamo. Očekujemo da dobijemo 1.700.000 vakcina. Uspeli smo da brojevi stagniraju, nadam se da će ove nedelje krenuti da opadaju. Ide nam lepše vreme, razgovaraćemo o otvaranju bašta. Razumem medicinski deo Kriznog štaba, to je njihov posao, da štite zdravlje – objasnila je premijerka.

Istakla je i da nijedna vakcina nije dobijena iz donacije, već samo medicinska oprema, ali i da je 90 odsto svega plaćeno.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker