TUGA: U Velikom Gradištu preminuo turista zbog nemara osoblja hitne pomoći Doma zdravlja?

Nebojša Bakić (58) iz Vranjske Banje, preminuo je sinoć oko 23:30 časova u Velikom Gradištu, zbog nemarnosti osoblja hitne medicinske pomoći Doma zdravlja.

Kako nezvanično saznajemo, sinoć oko 23:30 časova, iz zgrade iznad Kasine u Velikom Gradištu, na ulicu je istrčala žena i zapomagajući od prolaznika tražila pomoć jer joj je suprug doživeo srčani udar. Nekoliko prolaznika koji su se tu zatekli popeli su se odmah sa njom u stanu gde joj se suprug nalazio koji su odmah telefonom nazvali u Dom zdravlja hitnu pomoć i policiju.

Kako saznajemo od očevidaca, patrola policije stigla je na lice mesta u roku od nekoliko minuta, i dvojica policajaca odmah su otrčali u stan gde se nalazio nesrećni Nebojša, pokušavajući da mu pruže prvu pomoć dok hitna ne stigne.

Međutim, iako je Dom zdravlja u Velikom Gradištu udaljen na samo kilometar od mesta gde se odvijala drama, hitnoj pomoći je bilo potrebno više od deset minuta nakon poziva da stigne na lice mesta.

Kako su za “TPKNEWS” ispričali očevidci: – Ovo je jedna velika sramota za ceo Dom zdravlja u Velikom Gradišu, tretiraju nas kao stoku, dok je ovde čovek umirao njima je trebalo više od deset minuta da dođu i to u punom jeku turističke sezone -, sav ogorčen priča jedan od očevidaca, dok drugi dobacuje: – Ja ću odavde do Doma zdravlja peške da stignem za manje od deset minuta a njima je sa vozilom trebalo više od deset minuta, ovo je stvarno sramota -, kazao nam je jedan od očevidaca.

U hitnoj pomoći koja je stigla nije bilo lekara, bili su samo jedna medicinska sestra i to bez opreme za reanimaciju i vozač, koja je kako su nam prolaznici ispričali, polako i nonšalantno izašla iz saniteta i otišla do stana u kome se nalazio nesrećni Nebojša. Vozač saniteta je ostao u vozilu.

U jedno trenutku, kako su nam rekli očevidci, iz zgrade izleteo je jedan od policajaca i zatražio od vozača nosila, koji mu je odgovorio da nema ko da ih iznese i da moraju oni sami da se organizuju ako su potrebna. Nakon desetak minuta posle toga vozač je sanitetom otišao po lekara, ali je tada za Nebojšu već prekasno.

Kako smo nezvanično saznali, supruga preminulog Nebojše podneće tužbu protiv Doma zdravlja Veliko Gradište.

M. Lalić

PROČITAJ I

2 Komentari

  1. Nije samo hitna iz Gradista takva. I pozarevacka hitna nista ne radi. Nema obuku za reanimaciju, samo mole Boga da stignu sto pre do bolnice, a ni oni tamo nisu Bog zna sta, ali bar daju sve od sebe da pomognu.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker