RHMZ IZDAO HITNO UPOZORENJE! Poslepodne i uveče u Beogradu se očekuje velika oluja sa grmljavinom i gradom

U petak se očekuje promenljivo oblačno sa češćom kišom i kratkotrajnim lokalnim pljuskovima sa grmljavinom.

Foto: Copyright Tanjug/Jaroslav Pap/Rade Prelić/Sava Radovanović/Profimedia

Biće i sunčanih intervala, a nešto više padavina se očekuje u zapadnoj Srbiji. Vetar slab severni i severozapadni. Pritisak malo iznad normale. Minimalna jutarnja temperatura od 10 do 16 stepena, a maksimalna od 23 u Užicu do 27 stepena u Negotinu. Uveče je moguća kiša.

U Beogradu promenljivo oblačno sa povremenom kišom i lokalnim pljuskovima. Biće i sunčanih intervala. Vetar slab severozapadni. Pritisak malo iznad normale. Minimalna temperatura 16 stepena, maksimalna do 25 stepena. Poslepodne i uveče se očekuje velika oluja sa grmljavinom i gradom. Temperatura u 22 sata oko 18 stepeni.

RHMZ IZDAO UPOZORENJE

Pljuskovi i grmljavina koji se na području Srbije očekuju do kraja meseca, ali i početkom juna lokalno će biti izraženiji uz pojavu grada i sa velikom dnevnom količinom padavina, od 20 do 50 mm (u zoni najintenzivnijih pljuskova), a lokalno i više, navodi RHMZ.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker