PROTESTI OPET BUKTE U TRSTU: Više od 8.000 ljudi izašlo na ulice, sukobi sa policijom, hapšenja… (VIDEO)

U nekoliko italijanskih gradova, Milanu, Torinu i Trstu, ponovo su održane demonstracije protiv vladine odluke o obaveznom posedovanju potvrde o anti-kovid vakcinaciji “Green pass”, takozvana kovid-propusnica, izveštava agencija Ansa.

Foto: ANSA

U Trstu, prema procenama policije, oko 8.000 ljudi je demonstriralo celo poslepodne u subotu, gradski saobraćaj je bio blokiran, a bilo je naguravanja demonstranata sa policijom, koja je koristila palice, i koji su se u jednom trenutku i sukobili. Najagresivniji učesnici demonstracija su privedeni u policiju.

Epidemiološka situacija u Trstu, centru regije Friuli Venecija Džulija, najgora je u poslednjih nekoliko meseci, a broj zaraženih je sedam puta veći od nacionalnog proseka.

Ovaj porast inficiranih aktuelna vlast dovodi u vezu sa protestima čiji učesnici ne poštuju mere anti kovid zaštite, dok lider trščanskih “NO-Green pass” Ugo Rosi je izjavio da će se protesti nastaviti sve dok Vlada ne povuče svoju odluku. Po rečima lidera trščanskih “NO-Green pass” Ugo Rosija, odluka koju je Vlada Italije uvela nema nikakvog smisla, s obzirom da i vakcinisani, isto kao i nevakcinisani, mogu da se zaraze i da prenose virus.

– Svaki dan protesta znači milionske gubitke – izjavio je generalni sekretar Unije malih i srednjih prodavača Marko Barbijeri.

Anti-kovid protesti se održavaju subotom kada prodavači, prema rečima Barbijerija, u normalnim okolnostima ostvare 28 odsto ukupne sedmične zarade.

Italijanska vlada je donela odluku koja obavezuje sve zaposlene da poseduju potvrdu o vakcinaciji ili urađen test.

Mnogi koji se protive vakcinaciji, da bi nastavili da rade, moraju dva puta semdično da se testiraju na zarazu, jer jedan anti-kovid test važi 48 sati. Testiranje košta 15 evra, što je 120 evra mesečno.

Osim toga pred mestima za testiranje, najčešće apotekama, ljudi čekaju po nekolko sati da bi obavili proceduru.

(Tpknews.com/Agencije)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker