VLASNICI KUĆNIH LJUBIMACA ZABRINUTI: Potvrđeno da domaće mačke mogu se zaraziti korona virusom!

Vlasnike kućnih ljubimaca širom sveta dugo je brinulo da li oni mogu oboleti od korona virusa, ali sada je potvrđeno: domaće mačke mogu biti zaražene i pokazavati simptome korona virusa.

Screenshot

Kako je navedeno, dve mačke kućni ljubimci u državi Njujork bile su pozitivne na testu na koronu, nakon što su pokazale blage respiratorne tegobe, saopštili su Ministarstvo poljoprivrede SAD (USDA) i Centar za kontrolu i prevenciju bolesti (CDC).

Dve mačke nisu bile kod iste porodice. Nije potvrđeno da je iko od ljudi koji su živeli sa prvom mačkom bolestan od korona virusa, pa se smatra da ga je mačka dobila od člana domaćinstva koji je bio bez simptoma ili od nekoga izvan njihove kuće.

CDC i USDA pozvali su ljude da zbog ovoga ne napuštaju svoje ljubimce. Umesto toga, oni preporučuju držanje mačaka u zatvorenim prostorima gde je to moguće. Ovo nisu prve životinje koje su zaražene korona virusom. Ranije je tigar u zoološkom vrtu u Njujorku bio pozitivan na testu na koronu.

Takođe, jedna mačka u Hong Kongu je krajem marta bila zaražena korona virusom, ali nije pokazivala simptome.

(Tpknews.com/Tanjug)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker