Potpisan ugovor o donaciji za ugradnju solarnih panela u Velikom Gradištu

U okviru pilot-projekta ugradnje solarnih panela na krovove zgrada, industrijskih objekata i kuća u Velikom Gradištu i Pirotu, koje finansira Fondacija za otvoreno društvo, potpisani su ugovori o donaciji između fondacije i ove dve lokalne samouprave.

Foto: Ministarstvo rudarstva i energetike

Potpisivanju ugovora prisustvovali su državna sekretarka Ministarstva rudarstva i energetike Jovanke Atanacković, pomoćnik ministarke rudarstva i energetike Milan Macura, kao i izvršni direktor fondacije Miodrag Milosavljević. Ispred opštine Veliko Gradište ugovor je potpisao predsednik Dragan Milić.

Solarni paneli biće postavljeni u Osnovnoj školi “Ivo Lola Ribar” i Predškolskoj ustanovi “Majski cvet” u Velikom Gradištu, a vrednost donacije je 21.850 dolara dok će opština Veliko Gradište participirati sa 1.000.000 dinara.

Кako je rečeno, očekivane uštede na godišnjem nivou u proizvodnji električne energije iz solarnih panela iznosiće oko 20 odsto po objektu.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker