SERIJSKI PLJAČKAŠI UHAPŠENI U AUSTRIJI: Kosovari sa srpskim državljanstvom pelješili stanove, krali kokain i heroin

Dvojica državljana Srbije, sa Kosova i Metohije, uhapšena su pre 3 dana u akciji austrijske policije u Velsu, nedaleko od Linca, zbog serije pljački koje su počinili.

Ilustracija

Kako prenose austijski mediji, prvi osumnjičeni (39) uhapšen je na ulici u večernjim satima.

– Na saslušanju muškarac je priznao da je počinio seriju pljački, u kojima je između ostalog ukrao heroin i kokain. Trenutno je rad na tome da se otkrije koliko je pljački počinjeno i kolika je šteta pričinjena – prenose tamošnji mediji.

Prilikom saslušanja, uhapšeni muškarac je identifikovao svog saučesnika, takođe državljanina naše zemlje (29) sa Kosova i Metohije, i odmah je pribavljen nalog za njegovo hapšenje i pretres njegovog smeštaja u austrijskom gradu Velsu.

– U toku istog dana, u kasnim večernjim satima, pripadnici austrijske policije uhapsili su drugog osumnjičenog i prilikom pretresa njegovog stana pronašli su nekoliko odevnih kombinacija koje su korišćene prilikom pljačke, kao i alat za obijanje – pišu austrijski mediji.

Po nalogu javnog tužilaštva u Velsu dvojici državljana Srbije, sa Kosova i Metohije, određen je pritvor.

(Tpknews.com/Mediji)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker