U ZAVRŠNICI KORONE: Vlada donirala dva vozila hitne pomoći Domu zdravlja Veliko Gradište

Vlada Republike Srbije, u saradnji sa Ministarstvom zdravlja, a u okviru projekta „Hitan odgovor Republike Srbije na Kovid-19“, opredelila je u ovoj godini za Dom zdravlja Veliko Gradište dva vozila hitne pomoći. Jedno vozilo za urgetne ekipe i jedno za prevoz pacijenata na hemodijalizu.

Foto: DZVG

Dr Ljiljana Stevanović, direktorka Doma zdravlja Veliko Gradište, izjavila je da je dobijeno sanitetsko vozilo opremljeno medicinskim aparatima i pratećom opremom najnovije generacije, između ostalog defibrilatorom sa monitorom za praćenje vitalnih funkcija pacijenata, EKG aparatom i aspiratorom, što omogućuje da se transport najugroženijih pacijenata na dodatnu dijagnostiku ili lečenje iz Doma zdravlja Veliko Gradište u druge referentne zdravstvene ustanove u Srbiji obavi u potpunosti bezbedno i kvalitetno.

Što se tiče prevoza pacijenata na dijalizu u najbliži dijalizni centar u Opštu bolnicu Požarevac, biće daleko kvalitetniji i udobnijim konfornom u klimatizovanom savremenom vozilu.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker