PETROVAC: 12. Sabor bačijara Srbije u Stamnici

Jedna od najpopularnijih i najatraktivnijih privredno-turističkih i kulturnih manifestacija u petrovačkoj opštini „Sabor bačijara“, održaće se u subotu 13. maja na bačiji „Izvor“ u Stamnici.

I ove godine očekuje se da „Bačijada“ okupi uzgajivače ovaca, stručnjake iz oblasti stočarstva, kao i brojne posetioce.

Tokom Sabora koji počinje od 10 časova, održaće se izložbe ovaca i ovčarskih pasa, u revijalnom delu prirediće se takmičenje u najbržoj muži ovaca, takmičenje za najukusnije jelo bačijade kao i izbor za lepoticu bačijade.Od pratećih sadržaja tradicionalno, predviđene su izložbe domaće radinosti, gastronomskih specijaliteta, pića, meda i drugih autentičnih proizvoda sa ovog područja. Kulturno prosvetni centar organizovaće bogat kulturno umetnički program.

Organizatori i ovogodišnjeg Sabora bačijara su Organizacioni Odbor Sabora bačijara iz Stamnice, mesne zajednice Stamnica i Stamnička Reka, Opštinska uprava, Turistička organizacija i Kulturno prosvetni centar, a pokrovitelj manifestacije je Opština Petrovac na Mlavi.

Program 12. Sabora bačijara Srbije

8:30-10:00 – Okupljanje izlagača

10:00-11:00 – Ocenjivanje takmičarskih komisija

12:00-13:30 – Kulturno-umetnički program

TPKNEWS/SO Petrovac

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker