UPOZORENJE MUP-A: Zabranjeno spaljivanje strnjišta, smeća i drugog otpada na teritoriji Braničevskog okruga

Ministarstvo unutrašnjih poslova, Odeljenje za vanredne situacije u Požarevcu, upozorava sve građane Braničevskog okruga da je zabranjeno spaljivanje ostataka strnih useva, smeća i biljnih ostataka na otvorenom prostoru.

Protiv lica koja postupe suprotno Zakonu o zaštiti od požara biće pokrenut prekršajni i krivični postupak, za koji je predviđena novčana kazna od 300.000 do milion dinara za pravno lice, od 10.000 do 50.000 za odgovorno lice u pravnom licu, od 150.000 do 500.000 za preduzetnike i 10.000 dinara za fizičko lice, navodi se u saopštenju.

Lica koja su u navedenim radnjama izazvala požar dužna su da Vatrogasno-spasilačkoj jedinici nadoknade troškove intervencije, u skladu s posebnim propisom.

TPKNEWS/MUP

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker