UDARILI PO DŽEPU! Kučevljane šokirali novi računi za vodu, iznosi viši čak 50 puta u odnosu na prethodni mesec

Kučevo ovih dana trese afera „prenaduvanih“ računa za utrošenu vodu, a u žiži javnosti se našlo JKP “Kučevo” koje je nekim kučevljanima ispostavilo račune uvećane i za čak pedeset puta u odnosu na predhodni račun.

Iako niko nije očekivao spektakularne promene izborom novog v.d. direktora JKP “Kučevo”, Darijana Drikića, posebno niko nije očekivao da će ukinuti dugogodišnje privilegije neplaćanja svojih obaveza za neke “ugledne” građane poput vlasnika hotela Rudnik i PR MD, ali su očekivali korektniji odnos prema korisnicima svojih usluga, onima koji njemu i njegovim potčinjenima obezbeđuju mesečna primanja. “Ugledni” građani su zadržali svoje privilegije, njihovi dugovi se gomilaju i otpisuju što nije novo. Jedino što se promenilo u mandatu novog v.d, direktora Drikića su novi nameti na građane koji su osiromašeni i ojađeni pod vladavinom Srpske napredne stranke, stranke iz koje i sam Drikić dolazi. ù

Zbog dugogodišnjeg neočitavanja vodomera i proizvoljnog upisivanja utroška vode, mnogim kučevljanima su računi za vodu uvećani za po pedeset puta više u odnosu na predhodni račun. Posebno su na udaru male zanatske radnje i trgovine.

Po rečima v.d. direktora Drikića, računi moraju da se plate bez obzira što je zakon na strani potrošača i što očitavanje vodomera 1 do 3 puta godišnje nije u skladu sa zakonskim aktima i članom 90. Zakona o zaštiti potrošača gde jasno piše “Trgovac je dužan da račune za pružene usluge od opšteg ekonomskog interesa dostavlja bez kašnjenja i u rokovima koji omogućavaju da potrošač prati ostvarenu potrošnju i zaduženje za obračunski period od najviše mesec dana”.

Građanima je ostalo da ulože reklamaciju, pisanim putem preko pošte preporučenom pošiljkom ili lično odu u prostorije JKP “Kučevo” i predaju reklamaciju na šalteru za prijem pošte gde obavezno moraju da dobiju potvrdu da su zaprimili njihovu reklamaciju zavedenu pod određenim brojem.

JKP “Kučevo” kao i svako drugo javno preduzeće kada uložite reklamaciju ima rok od osam dana da odgovori na prigovor. Ukoliko to ne učine građani mogu da se obrate tržišnoj inspekciji koja je dužna da kazni JKP “Kučevo”.

Za korisnike usluga JKP “Kučevo” je bitno da nastave kontinuiranu mesečnu uplatu na osnovu predhodno izdatih računa prosečne potrošnje, zanemarujući “naduvani” račun jer na taj način izbegavaju da budu proglašeni neredovnim platišama. Čak i da dođe do suda, sud će građane ceniti kao savesne platiše koji ispunjavaju svoje zakonske obaveze ali osporavaju “naduvani” račun.

Svakako da odgovornost mora da snosi onaj koji nije očitao vodu, a to je JKP “Kučevo” koja je slala netačne račune. Zašto bi korisnici njihovih usluga plaćali tuđu nemarnost.

Predsednik opštine Kučevo dr Ivan Rajčić i njegov zamenik Nenad Mikić se ne izjašnjavaju po ovom slučaju već se drže po strani. Njima je sada najvažnje da usvoje novi rebalans budžeta kako bi sebi i svojim saradnicima obezbedili novac za plate, uz to “odradiće” još neku prodaju opštinske imovine slobodnom pogodbom i biće zadovoljni.

Građanima Kučeva se poturaju “naduvani” računi jer neko mora da obezbedi novac za izdržavanje partijskih (ne)radnika zaposlenih u JKP “Kučevo” bez konkursa, samo na osnovu članstva u Srpskoj naprednoj stranci i privilegovanih vlasnika hotela Rudnik i PR MD.

(Insajder Mile Sova)

75 Komentari

 1. Повећали су рачуне јер неко мора да плати оне нераднике што су их запослили у комунално преко Српске напредне странке. Кажу да је 30 нових радника примљено у комунално и то су углавном нерадници

    1. Novica Janošević je provaljen, poludeo je, uvećao je račune za vodu da bi imao više para za depilaciju dupeta kad ide u Hajat da ga guze “masoni”😂😂😂 ha ha ha

   1. Moraju građani kučeva da plaćaju Novicinu ogromnu platurinu. Prema informacijama koje nam je prosledio Drikić Janošević prima 120.000 dinara mesečno u komunalnom.

  1. Molim redakciju Tpk News da obriše ovakave proste i necivilizovan komentare koji
   su očigledno napisani od mentalno isfrustrirane teško obolele osobe. Sumnjam da iza ovog komentara stoji Novica Janosevic koji je zaposlen u JKP Kučevo, zbog koga su nadavuni računi da bi isti primio platu. On takođe prima ogromnu platu u Nacionalnom savetu Vlaha još radi i neko osiguranje gde je prevario mnoge ljude.

   1. Novica Janošević je provaljen, poludeo je, uvećao je račune za vodu da bi imao više para za depilaciju dupeta kad ide u Hajat da ga guze “masoni”😂😂😂 ha ha ha

  2. SVE JE TACNO OD KADA JE NOVICA PRESAO U KOMUNALNO RACUNI SU IZ MESECA U MESEC SVE VECI. TREBA BITANGU NAJURITI IZ KOMUNALNOG

  3. Novica Janošević je provaljen, poludeo je, uvećao je račune za vodu da bi imao više para za depilaciju dupeta kad ide u Hajat da ga guze “masoni”😂😂😂 ha ha ha

  4. Novica Janošević je provaljen, poludeo je, uvećao je račune za vodu da bi imao više para za depilaciju dupeta kad ide u Hajat da ga guze “masoni”😂😂😂 ha ha ha

  5. Novica Janošević je provaljen, poludeo je, uvećao je građanima račune za vodu da bi imao više para za depilaciju dupeta kad ide u Hajat da ga guze “masoni”😂😂😂

   1. Novica namerno lupeta da bi skrenuo pažnju sa istine da je sadašnja vlast katastrofalna po građane opštine Kučevo i da je JKP Kučevo opljačkalo građane Kučeva preko enormno visokih računa. Da podsetimo vaše čitaoce da je Novica Janošević jedan od rukovodilaca u ovom preduzeću a možda i glavni organizator ove pljačke kako bi bilo dovoljno novca za njegovu i platu njegovih naprednjačkih kolega

  6. Novica Janošević je provaljen, poludeo je, uvećao je račune za vodu da bi imao više para za depilaciju dupeta kad ide u Hajat da ga guze “masoni”😂😂😂 ha ha ha

  1. Bravo za Tpk News, sve je tačno. Neka svi znaju kako Novica Janošević pljačka građane Kučeva preko JKP Kučevo da bi sebi obezbedio ogromna primanja.

  2. Novica Janošević je provaljen, poludeo je, uvećao je račune za vodu da bi imao više para za depilaciju dupeta kad ide u Hajat da ga guze “masoni”😂😂😂 ha ha ha

 2. Povećali nama račune kako bi mi plaćali dugove hotela Rudnik za vodu. Sam sam kriv ßto sam glasao za ovu vlast. Nikad više.

  1. NOVICE JANOSEVICU KLOŠARU VRATI NARODU PARE I OBJASNI KAKO SI SE ZAPOSLIO U JKP KUČEVO BEZ KONKURSA. IIMAŠ PET PLATA A NAROD NEMA ŠTA DA JEDE SRAM TE BILO

 3. Kako se ne zajebaše da pošalju manje iznose na računima nego su ih uvećali 50 puta? Mi koji redovno plaćamo treba da plaćamo za ostale koji ne plaćaju.

    1. Novica Janošević je provaljen, poludeo je, uvećao je račune za vodu da bi imao više para za depilaciju dupeta kad ide u Hajat da ga guze “masoni”😂😂😂 ha ha ha

  1. Zašto nije bio raspisan konkurs za zapošljavanje radnika u komunalno a zaposlili su 30 radnika. Uaaaaa lopovi! Uaaaaa lopovi

    1. Novica Janošević je provaljen, poludeo je, uvećao je račune za vodu da bi imao više para za depilaciju dupeta kad ide u Hajat da ga guze “masoni”😂😂😂 ha ha ha

  2. Novica Janošević je provaljen, poludeo je, uvećao je račune za vodu da bi imao više para za depilaciju dupeta kad ide u Hajat da ga guze “masoni”😂😂😂 ha ha ha

   1. Novica Janošević je provaljen, poludeo je, uvećao je račune za vodu da bi imao više para za depilaciju dupeta kad ide u Hajat da ga guze “masoni”😂😂😂 ha ha ha

   1. Novica Janošević je provaljen, poludeo je, uvećao je račune za vodu da bi imao više para za depilaciju dupeta kad ide u Hajat da ga guze “masoni”😂😂😂 ha ha ha

 4. Pametan Perišić postavio dva ćoravka na najodgovornija radna mesta u JKP,ni jedan ni drugi niti vide,niti znaju šta potpisuju,niti ih je briga, što naravno to Perišiću i odgovara.Novice lopove,Novice lopove,Novice lopove,vraćaj naše pare.

  1. Novica Janošević je provaljen, poludeo je, uvećao je račune za vodu da bi imao više para za depilaciju dupeta kad ide u Hajat da ga guze “masoni”😂😂😂 ha ha ha

  1. Novica Janošević je provaljen, poludeo je, uvećao je račune za vodu da bi imao više para za depilaciju dupeta kad ide u Hajat da ga guze “masoni”😂😂😂 ha ha ha

  1. Novica Janošević je provaljen, poludeo je, uvećao je račune za vodu da bi imao više para za depilaciju dupeta kad ide u Hajat da ga guze “masoni”😂😂😂 ha ha ha

   1. Siniša bolesniku sve se zna debilu. Cela Srbija ti se smeje. Svi znaju da si ti bolesnik i jadnik. U tvojoj ludoj glavi su vodomeri, čekići, hoteli, masoni, koža nostra….svi su videli da si lud svi beže od tebe, postao si socijalni slučaj

    1. Novice bolesniku cela Srbija ti se smeje jer svi znaju da ti pišeš ove glupe komentare pod imenom Gagi, Danijel. Ti si najveće đubre u opštini. Ti godinama pljačkaš ovaj narod tako što si imao ogromna primanja a nisi ništa uradio za ovu opštinu. Nije ti dosta što te guze po Hajatu za pare nego hoćeš još. Hoćeš da i nama popušiš. Ovi ogromni računi iz komunalnog su tvoje delo bitango jedna koreografsko lopovska

     1. Siniša toliko si glup da dok si živ nećeš da ukapirar ko te cepa jer je isuviše očigledno. Ti si na nivou Voje Arsića vanzemaljca samo što je Voja gospodin za tebe.

    2. Читам Новице ове твоје коментаре и видим да ниси уопште обавештен да после најуривање из општине ускоро летиш и из комуналног. Да ниси покрао изборе за Национални савет Влаха ни то не би имао. Схвати да идеш у ружну историју где ти се не пише добро. Многима си се замерио, многи су чекали овај тренутак да паднеш са позиције идиоте глупи. Сви су те провалили да си двострука личност.

     1. Bravo Siniša da nije tebe Nole nikad ne bi pao sa pozicije ali još tri lestvice u visinu😁😁😁

 5. Upravo prodje sanitet,odvezoše coravog vepra Novicu u ludaru jer je popio punu šaku bensendina.Ne moze da se pomiri sa činjenicom da su ga provalili da je lopov i da je kolega Bojović javno rekao da mu Dušica ima gaće BUBREGARE na cvetiće🤣🤣

 6. Siniša posle depilacije analne regije moraš da se opereš. Jbg. isključili ti vodu jer ne plaćaš. Preporučujemo da nabiješ kloaku u Pek.

  1. Novica namerno lupeta da bi skrenuo pažnju sa istine da je sadašnja vlast katastrofalna po građane opštine Kučevo i da je JKP Kučevo opljačkalo građane Kučeva preko enormno visokih računa. Da podsetimo vaše čitaoce da je Novica Janošević jedan od rukovodilaca u ovom preduzeću a možda i glavni organizator ove pljačke kako bi bilo dovoljno novca za njegovu i platu njegovih naprednjačkih kolega

 7. Bolesni Siniša posle depilacije ima vremena na pretek, izgleda da mu slabo ide prostitucija, zato piše duge komentare ko romane😆😆😆bolesnik

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker