KAKO SADA NAZAD U AUSTRIJU? Od ponoći stupio na snagu oštriji režim ulaska u zemlju!

U Austriji je od ponoći stupio na snagu oštriji režim ulaska u zemlju, kako bi se sprečilo da povratnici unesu koronu.

Foto: © REUTERS/Dominic Ebenbichler

Svako ko od danas bude ulazio u Austriju moraće u desetodnevni karantin, koji može da prekine najranije nakon pet dana izolacije ukoliko urade PCR ili antigenski test i to o sopstvenom trošku i on bude negativan.

Bez restrikcija u Austriju mogu ući osobe koje redovno dolaze u zemlju zbog posla, a među njima su i negovatelji, zatim osobe koje najmanje jednom mesečno dolaze u porodičnu posetu, lica koja su dobila sudski poziv…

Ministar unutrašnjih poslova Karl Nehamer savetuje svima da pre prelaska granice imaju popunjen formular o karantinu i navodi da će samo na granicama Austrije ka Mađarskoj i Sloveniji velikom broju policajaca pomagati 2.000 vojnika.

“Biće i dalje moguć povratak u Austriju, ali će biti znatno otežan ulazak”, naglasio je Nehamer.

(Tpknews.com/Agencije)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker