Danas oblačno, hladno, ponegde kiša moguć i sneg (VIDEO)

U Srbiji će danas biti oblačno i hladno, mestimično s kišom, a u višim planinskim predelima sa snegom pa se očekuje i stvaranje snežnog pokrivača, navodi RHMZ.

Sneg slovenija

Najniža temperatura biće od šest do devet stepeni, najviša od devet do 13. U toku noći se očekuje prestanak padavina i delimično razvedravanje. Vetar će biti slab i umeren, zapadni i severozapadni.

U Braničevskom okrugu će biti oblačno s kišom i hladno. U toku noći se očekuje prestanak kiše i delimično razvedravanje. Duvaće slab i umeren vetar, zapadni i severozapadni. Temperatura će biti bez većeg kolebanja, od sedam do 10 stepeni.

U četvrtak ujutro će u Srbiji biti hladno, mestimično magla, a tokom dana razvedravanje i malo toplije.

U petak se očekuje pretežno sunčano i toplo vreme, a u košavskom području pojačanje jugoistočnog vetra.

Meteorolozi za subotu predviđaju toplo vreme, postepeno naoblačenje, u košavskom području jak jugoistočni vetar, u južnom Banatu olujne snage. Posle podne se očekuje mestimično kratkotrajna kiša, pljuskovi i grmljavina.

U nedelju će biti oblačno i svežije, ponegde kiša, a u ponedeljak razvedravanje, sveže, zatim pretežno sunčano i malo toplije, u košavskom području vetrovito.

Zadržava se period sa nepovolјnim uticajem biometeorološke situacije na većinu hronično obolelih. Naročito se osobama sa cerebrovaskularnim tegobama i astmatičarima savetuje oprez. Meteoropatske reakcije su moguće u vidu nervoze, pospanosti i glavobolјe.

TPKNEWS/Agencije

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker